لیگ قهرمانان اروپا

کاسیاس: بوفون شایسته بردن چمپیونزلیگ است

فوتبال ترایب- ایکر کاسیاس، دروازه بان سابق رئال مادرید، معتقد است که جانلوئیجی بوفون شایسته بردن چمپیونزلیگ است اما تاکید کرد که در فینال کاردیف از رئال مادرید حمایت می کند.

بوفون که در دوران حرفه ای اش به افتخارات زیادی رسیده، تاکنون در دوباری که به فینال چمپیونزلیگ راه پیدا کرده، نتوانسته به قهرمانی برسد.

کاسیاس به گاتزتا دلو اسپورت گفت:” اگر حریف یوونتوس، رئال مادرید نبود، از صمیم قلب می خواستم که بوفون قهرمان چمپیونزلیگ شود. او شایستگی اش را دارد.

واضح است که من طرفدار رئال هستم اما بوفون نباید بدون قهرمانی در چمپیونزلیگ، بازنشسته شود. او تقریبا به همه جام ها رسید به جز این و همین روی شانه های او سنگینی می کند.

او فصل فوق العاده ای داشت رسیدن دوباره او به فینال چمیونزلیگ، نکته مثبتی برای بازیکنان مسن مثل من و پتر چک است. او نشان داد که می توان در 39 سالگی همچنان خوب و سطح بالا بازی کرد.

شاید او بتواند برنده توپ طلا شود اما این مسئله خیلی پیچیده ای برای یک دروازه بان است. فینال دیدار بسیار متعادلی خواهد بود. یوونتوس همیشه در خط دفاعی قدرتمند عمل می کند اما آنها حالا در حمله هم قوی هستند. به نظر من بازی 50-50 است.”