استقلال

اتحاد سرخابی علیه ماهیگیری سیاسیون از شکست تلخ استقلال

فوتبال ترایب- پس از شکست فوتبالی و تلخ استقلال برابر تیم قدرتمند اماراتی عکس العمل های چند شخصیت سیاسی و تلاش برای ارتباط دادن این اتفاق با انتخابات ریاست جمهوری موجب خشم هواداران استقلال و پرسپولیس شد. هواداران دو تیم که در حال کری خوانی و بحث بر سر این اتفاق بودند با ورود مهمان های ناخوانده سیاسی که قصد ماهیگیری از این آب گل آلود داشتند با یکدیگر متحد شده و به آنها تاختند.

در بدترین شب فوتبال ایران در آسیا برخی از افراد رسانه ای نزدیک به جریان شکست خورده در انتخابات، ناشیانه سعی در ایجاد جو روانی علیه رییس جمهور منتخب به واسطه حمایت برخی فوتبالیست ها از او داشتند اما اظهارنظرهای عجیب و نامتعارف آنها با واکنش تند فوتبال دوستان مواجه شد.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری کشور در 29 اردیبهشت تعدادی از بازیکنان و کادر فنی استقلال از نامزدی حسن روحانی حمایت کرده و در میتینگ انتخاباتی وی در تهران نیز شرکت کردند. جناح مخالف که نتوانسته بود حمایتی از افراد مورد توجه جامعه در ورزش و هنر داشته باشد سعی کرد با استفاده از این اتفاق به تخریب موافقان روحانی بپردازد.

اولین توئیت در این زمینه را فرشاد مهدی پور مدیرمسئول روزنامه صبح نو از حامیان محمد باقر قالیباف منتشر کرد و نوشت: ” استقلال سنگینترین شکست تاریخ ایران در قبال یک کشوری عربی رو رقم زد. این همون تیمیه که حامی دولت #روحانی بود. ورزش از سیاست جدا نیست؛ هست.”

یکی دیگر از واکنش های عجیب نسبت به این بازی توئیت دبیر سیاسی روزنامه افکار از رسانه های نزدیک به سید ابراهیم رئیسی بود. علی قلهکی نوشت:” کلا افرادی که با دولت روحانی رفت و آمدشون زیاد میشه، اهل تعامل و عقب نشینی یک طرفه با خارجی ها میشن خب منصوریان هم از این قاعده مستثنی نیست!”

نکته جالب اما اتحاد هواداران قرمز و آبی در برخورد با چنین حرکاتی بود. قرمزهایی که از همان دقایق ابتدایی بازی به طرق مختلف در حال کری خوانی درباره بازی فاجعه آمیز استقلال بودند و دریافت شش گل توسط رقیب دیرینه عیش را بر انها تمام کرده بود در نقد و رد این موضع گیری های فرصت طلبانه سیاسی با استقلالی ها همصدا شدند.