ایران

فدراسیون فوتبال قرار نیست غرامتی به جیووا بدهد

فوتبال ترایب- در حالی که یک از مسئولان ایرانی جیووا چندی پیش خبر از دریافت غرامت دو میلیون دلاری از فدراسیون کرده بود اما مسئول کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال قویا این موضوع را رد می‌کند.

پس از کش و قوسهای زیادی که در پرونده قرارداد لباسهای تیم های ملی با برند ایتالیایی جیووا پیش آمد، مسئولان جدید فدراسیون با ادعای نداشتن کیفیت لازم، حاضر نشدند از لباس‌های جیووا استفاده کنند و تیم ملی فوتبال کشورمان با لباس‌های آدیداس در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه شرکت کرد.

سعید یحیایی، مدیر بخش صادرات شرکت جیووا ادعا کرده بود که شکایت این شرکت از فدراسیون فوتبال در حال به نتیجه رسیدن است و حتی از احتمال دریافت غرامت دو میلیون یورویی از فدراسیون فوتبال خبر داد.

امیرعابدینی مسئول مستقیم این موضوع در فدراسیون است. او در واکنش به این موضوع گفت:” آقای یحیایی لطف کنند و بگویند چه کاره هستند! ایشان که مدیر بخش صادرات شرکت جیووا است، کجای قرارداد بوده که اکنون چنین ادعایی می‌کند؟ کسی که نماینده شرکت جیووا در ایران بود و مسئول امضای قرارداد بوده، آقای بردبار است. آنها در خواب ببینند که ما غرامتی بدهیم.”

سرپرست کمیته اقتصادی فدراسیون درباره فرایند فسخ قرارداد جیووا افزود:” این موضوع را مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال پیگیری کرد و اتفاقات خوبی در این خصوص رقم خورد. قرارداد در آستانه فسخ شدن است و به زودی این اتفاق رخ می‌دهد.”

باید دید این لحن محکم عابدینی در محاکم بین المللی هم استحکام خواهد داشت یا باز هم بر اثر ندانم کاری مدیران فوتبال کشور متضرر خواهد شد.