لیگ ایران

تجزیه روز به روز قهرمان جام حذفی و بی عملی مدیران

فوتبال ترایب- تیم فوتبال نفت تهران که در چند سال اخیر به عنوان یکی از پدیده های لیگ نتایج خوبی کسب کرده بود و حتی تجربه رقابت های آسیایی را در پرونده داشت حال روز به روز نیروهایش را از دست می‌دهد و هیچ کسی هم مسئول از بین رفتن این باشگاه نیست.

این در حالی است که قهرمان جام حذفی نماینده مستقیم ایران در آسیا است و با ادامه همین روند، حضور این تیم در رقابتهای لیگ قهرمانان در هاله ای از ابهام قرار خواهد گرفت.

نفت تهران پس از عدم تمایل وزارت نفت به تیم داری به عنوان گوشت قربانی دست به دست شد و در نهایت به شرکت بهنام پیشرو کیش فروخته شد. در عمل اما اتفاقی در مدیریت و سطح کلان باشگاه به وقوع نپیوست.

تیم یک سال با نخ تسبیحی به نام علی دایی به هم پیوسته بود و بازیکنان و کادر فنی این تیم مدیر و مسئولی بالای سر خود نمیدیدند که در گرما و سرمای لیگ یار و یاورشان باشد. با تمام این مشکلات نفت در جام حذفی قهرمان شد و یکی از سهمیه های ایران در آسیا را از آن خود کرد.

علی دایی سرمربی این تیم اولین جدا شده از تیم قهرمان اما پر مشکل نفت بود. او جدایی‌اش از نفت را قبل از فینال جام حذفی به صورت رسمی اعلام کرده بود، بلافاصله بعد از قهرمانی با این تیم قراردادش با سایپا را رسمیت بخشید تا اولین مربی در لیگ برتر باشد که تیم جدیدش را انتخاب کرده است.

او بعد از عقد قرارداد با سایپا، آرش رضاوند بازیکن جوان نفت را هم خواست تا این بازیکن هم فصل آینده نارنجی پوش شود. اما قطعا این بازیکن آخرین ستاره تیم نفت نیست که برای فصل بعد این تیم را ترک می‌کند. دایی نیز تعداد دیگری از شاگردانش را هم برای پیوستن به سایپا مد نظر دارد. شاید اکبر صادقی، محمد قاضی، رضا اسدی و… در بین این بازیکنان باشند.

بازیکنان دیگر این تیم نیز از تیمهای لیگ برتری پیشنهاد دارند و آنها با وجود شانس حضور در آسیا، تمایل خود به ترک این تیم ابراز کرده اند. اگر تکلیف مدیریت و منابع مالی باشگاه نفت روشن نشود، این تیم در خوشبینانه ترین حالت، در سالی که باید در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند با کمبود بازیکن مواجه خواهد بود. و در حالت بدبینانه ولی نزدیک به واقعیت امتیازشبه تیم دیگری داده شده و باشگاه ذوب آهن به عنوان نماینده ایران در آسیا معرفی خواهد شد.