پرسپولیس

فهرست کم تعداد پرسپولیس، برگ برنده برانکو در نقل و انتقالات

فوتبال ترایب- از دست دادن بازیکن در طول فصل شاید در مواقعی به ضرر پرسپولیس شد اما در حال حاضر شرایط برانکو را برای ترمیم تیمش در نقطه برتری نسبت به رقیب دیگرش استقلال قرار می‌دهد.

هر چه که فهرست استقلال پر است و منصوریان بر سر دوراهی یا چند راهی حذف برخی مهره هایش قرارداده است، دست برانکو برای جذب بازیکنان مورد نظرش به خوبی باز است. با مشخص شدن توافق کمال کامیابی نیا با پرسپولیس و چراغ سبز سروش رفیعی به برانکو و همچنین قرارداد احتمالی سیامک نعمتی، هنوز دو جای خالی در فهرست پرسپولیس وجود خواهد داشت و قرمزها میتوانند با خیال راحت علاوه بر سه بازیکن جذب شده، دو بازیکن دیگر نیز به جمع خود اضافه کنند.

یازده بازیکن بزرگسال پرسپولیس هنوز با این تیم قرارداد دارند و تاکنون صحبتی مبنی بر خروج هیچکدام از لیست برانکو شنیده نشده است. این 11 نفر عبارتند از علیرضا بیرانوند ، بوژیدار رادوشویچ ، سید جلال حسینی ، حسین ماهینی ، محمد انصاری ، محسن ربیع خواه ، فرشاد احمدزاده ، محسن مسلمان ، وحید امیری ، مهدی طارمی و سامان نریمان جهان.

قرارداد پرسپولیس با شجاع خلیل زاده که قطعی شده است و قرارداد منشا نیز با اینکه به سد پرونده های فیفا برخورد کرده است ولی مدیران پرسپولیس در تلاش هستند که از آن عبور کنند. سیامک نعمتی هم به عنوان هافبک خلاق گفتگوهای سازنده ای با باشگاه انجام داده است و به احتمال زیاد به تیم ملحق خواهد شد. صحبتهای نهایی نعمتی بعد از بازی برگشت با لخویا انجام خواهد شد. بنا براین با تثبیت وضعیت کمال کامیابی نیا و سروش رفیعی جمع بازیکنان بزرگسال این تیم به 16 نفر می‌رسد.

برانکو علاوه بر این بازیکنان روی یک دفاع چپ تخصصی نیز تمرکز کرده است. با اینکه حسین ماهینی در این فصل به خوبی این نقطه را پوشش داده است ولی باز هم سرمربی قرمزها دوست دارد از یک چپ پای تخصصی در این پست استفاده کند تا همه توانایی های این نقطه برایش در دسترس باشد.

از میان نفرات مد نظر برانکو نام شایان مصلح(سپیدرود رشت)، سعید آقایی(تراکتورسازی) و پیمان شیرزادی(استقلال‌خوزستان) بیش از دیگران شنیده شده است. البته در راه رسیدن هر سه مفر به پرسپولیس مشکلات زیادی وجود دارد. آقایی با چک یک و نیم میلیاردی ضمانتی که نزد گسترش فولاد دارد، قیمت 500 میلیونی سپیدرود برای شایان مصلح و سن بالای شیرزادی (29 سال) باعث میشود تا انتقال هر کدام با ابهام مواجه شود.

به این ترتیب مدیران قرمز و برانکو حداقل دو جای خالی در فهرست خواهند داشت که میتوانند از میان گزینه های بالا و یا نفرات دیگر به تقویت نقاط ضعف تیم بپردازند و تیم قدرتمندی برای تکرار قهرمانی در لیگ محیا کنند.