ایران

جدایی پیروانی از تیم ملی به دلیل درخواست عجیب کی روش

فوتبال ترایب- 5 ماه بعد از اردوی عجیب تیم ملی در دوبی، هنوز به طور دقیق مشخص نیست که در آنجا چه اتفاقی افتاد که کارلوس کی روش همه دستیاران ایرانی اش را کنار گذاشت اما اخباری که از گوشه و کنار می رسد، نشان می دهد که سرمربی پرتغالی قصد داشته آنها را وارد جنگ خود و برانکو ایوانکوویچ کند و همین مسئله باعث به هم خوردن رابطه کی روش با دستیاران ایرانی اش و همین طور افشین پیروانی، مدیر تیم های ملی شد.

بعد از مصاحبه برانکو و اعتراض او به حضور بازیکنان پرسپولیس در اردوی تیم ملی بود که کی روش همه بازیکنان این تیم را به تهران برگرداند.

اما این پایان ماجرا نبود و او از جواد نکونام و افشین پیروانی هم خواست علیه برانکو و پرسپولیس موضع گیری کنند اما هیچ یک از آنها این مسئله را قول نکردند.

نکونام که در زمان حضور برانکو روی نیمکت ایران، به یکی از بازیکنان اصلی این تیم تبدیل شد و حتی پیش از آن، تجربه قهرمانی در بازی های آسیایی 2002 بوسان را با او داشت، حاضر نشد علیه مربی سابقش صحبت کند.

پیروانی هم که سال ها کاپیتان پرسپولیس بود، با درخواست مشابه و عجیب تری از سوی کی روش روبرو شد. سرمربی پرتغالی از او خواست تا در اختلاف او با این باشگاه، پیروانی پشت سر او بایستد؛ انتخابی که برای پیروانی با توجه به سابقه پرسپولیسی اش غیرممکن بود و همین باعث پایان همکاری او با کی روش در تیم ملی شد.