پرسپولیس

چرا پرسپولیس نتوانست لخویا را شکست بدهد؟

فوتبال ترایب- پرسپولیس در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی مقابل لخویای قطر با تساوی 0-0 متوقف شد که یک پنالتی را هم از دست داد.

هرچند تیتر همه رسانه ها روی پنالتی از دست رفته متمرکز شده بود اما عملکرد کلی قرمزها در یک سوم هجومی باعث شد تا آنها با نتیجه ای شکننده راهی دیدار برگشت در قطر شوند.

لخویا بار دیگر نشان داد که با یک نمایش صبورانه و منسجم می تواند به آنچه می خواهد برسد؛ هرچند در کسب این نتیجه، خط حمله پرسپولیس هم به آنها کمک کرد.

تمام کننده ضعیف پرسپولیس

مطمئنا پرسپولیسی ها از تساوی 0-0 راضی نبودند زیرا علاوه بر پنالتی از دست رفته مهدی طارمی، سه موقعیت بسیار خوب دیگر را هم در داخل محوطه جریمه از دست دادند. علاوه بر مالکیت توپ 59.2 درصدی و 10 شوت به سمت دروازه، پرسپولیسی ها موفق به باز کردن دروازه حریف نشدند.

دو مهاجم خطرناک پرسپولیس، وحید امیری و مهدی طارمی، هر دو موقعیت های بسیار خوبی را از دست دادند و البته دروازه بان لخویا، قاسم برهان نیز نمایش بسیار خوبی داشت.

علی رغم بازیساز خوب در این دیدار، پرسپولیس موقعیت هایش را یکی بعد از دیگری از دست داد تا کار دشواری در دیدار برگشت داشته باشد.

عرض دادن به بازی برای باز کردن خط دفاعی حریف

42.6 درصد از حملات پرسپولیس در سمت راست متمرکز شده بود؛ جایی که فرشاد احمدزاده در تمام طول بازی نمایش خوبی داشت. هرچند بهترین موقعیت های پرسپولیس از سمت چپ ایجاد شد و آنها با جابجایی و استفاده از فضاها، روی دروازه حریف خطرساز می شدند.

امیری یکی از موقعیت های خوب در محوطه جریمه را ایجاد کرد؛ در حالی که حسین ماهینی با دو ارسال، به طور جدی خط دفاعی حریف را به دردسر انداخت.

با حضور طارمی به عنوان مهاجم هدف، عرض بازی برای برنامه پرسپولیسی ها بسیار مهم بود اما تنها 25 درصد از 12 ارسال آنها موفق بود. با این وجود، باز هم این تمام کنندگی ضعیف بود که باعث شد قرمزها به آنچه می خواهند، نرسند.

نشانه هایی از خوش بینی برای لخویا

لخویا به لطف بازیساز کره ای اش، نام تائه هی، که یک بار دیگر تاثیرگذار ظاهر شد، در تمام طول بازی تهدیدهایی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد.

هرچند در بیشتر دقایق بازی توپ در اختیار پرسپولیس بود اما هر بار که نام تائه هی صاحب توپ می شد، می توانست خطرساز شود و گرفتن 5 ضربه آزاد نشان می دهد که پرسپولیسی ها در متوقف کردن او دچار مشکل شده بودند.

همچنین از 5 موقعیت شوتزنی لخویا، 4 موقعیت را این ستاره کره ای ایجاد کرد و از حرکات سریع و دید بالایش برای ایجاد موقعیت روی دروازه حریف بهره برد.

لخویا که در دیدار برگشت در خانه بازی خواهد کرد، مطمئنا در جریان بازی تلاش بیشتری برای مالکیت توپ می کند و با آمادگی نام تائه هی، آنها امیدوارند که موقعیت های بیشتری روی دروازه پرسپولیس خلق کنند.