ایران

پیروانی: مسئولیت حذف از جام جهانی با من است

فوتبال ترایب- امیرحسین پیروانی سرمربی تیم ملی جوانان ایران پس از حذف از گردونه رقابت های جام جهانی زیر بیست ساله های کره جنوبی در کنفرانس خبری حاضر شد و به سوالات پاسخ داد. او با به عهده گرفتن مسولیت این شکست ها از شاگردان خود تقدیر کرد.

سرمربی تیم فوتبال جوانان گفت: “سه بازی در این مسابقات انجام دادیم و بازیکنان ما بسیار پرتلاش ظاهر شدند. ما تیم کم تجربه یا بهتر بگویم بی‌تجربه در جام‌جهانی بودیم و قطعا من، همکارانم و بازیکنان درس‌های زیادی از حضور در این مسابقات گرفتیم که در آینده به کمک ما خواهد آمد. طبیعی است از حذف تیم ملی و اینکه بخواهیم این جام را به این زودی ترک کنیم خیلی ناراحت هستم.”

پیروانی درخصوص حریف بازی امروز افزود:” واقعیت فوتبال این است که پرتغال فوتبال بهتری را نسبت به ما به نمایش می‌گذاشت. سابقه این تیم را نگاه کنید متوجه می‌شوید قهرمان جهان شده و جز تیم‌های خوب دنیا است.

او درخصوص ضعف مهم تیم ایران در این مسابقات یعنی ضعف قوای جسمانی افزود:” تیمی که می‌خواهد در جام‌جهانی حاضر شود باید اردوی طولانی داشته باشد و بازیکنان مدت بیشتری در اختیار کادرفنی باشند. من از ابتدا گفتم که از لحاظ آمادگی جسمانی کم خواهیم آورد و در تستی که گرفتم این موضوع مشخص بود.”

پیروانی در خصوص اشتباهات فردی بازیکنان ایران از جمله دروازه بانان در این مسابقات گفت: “این نفرات در رده جوانان هستند و باید اشتباه و آزمون و خطا داشته باشند. اشتباه جزئی از فوتبال است و من نمی‌توانم به آنها بگویم چرا اشتباه کردید. مسئولیت شکست با اشتباهات فردی بچه‌ها نیست و تفکرات کادرفنی است. باید تلاش و بیشتر کار کنیم و نباید فراموش کنیم این جا جام‌جهانی است و بهترین تیم‌ها با بهترین کیفیت و بازیکن حاضر می‌شوند و ما اگر می‌خواهیم در حد آنها باشیم باید خودمان را تقویت کنیم.”

او در پایان ضمن یادآوری تجربه های قبلی ایران در این جام جهانی و عملکرد بهتر در این جام اظهار داشت:” از مردم عزیز عذرخواهی می‌کنم چرا که آنها خود را برای موفقیت و صعود تیم ما آماده کرده بودند. فقط به آنها می‌گویم همه ما تمام تلاش خود را کردیم اما به نتیجه نرسیدیم.

شاید عملکرد خوب بچه‌ها سطح توقعات را در ایران بالا برده است. در 40 سال اخیر یک بار در جام‌جهانی حاضر بودیم و بدون امتیاز و گل‌زده از این مسابقات خارج شدیم ولی امروز در جایگاهی هستیم که با تمام تیم‌های خوب دنیا فوتبال نزدیک داشته باشیم. امروز شاید تلخ‌ترین لحظه زندگی ورزشی‌ام را تجربه می‌کنم اما این فوتبال است و ما باید بپذیریم.”