تراکتورسازی

پرونده ادعای مالکیت باشگاه تراکتورسازی در فدراسیون

فوتبال ترایب- فدراسیون فوتبال به ماجرای ادعای مالکیت ناصر شفق بر تراکتورسازی ورود کرد و از مدیران فعلی این باشگاه خواستار ارائه توضیح شد.

تراکتورسازی و مشکلات متنوع مدیریتی، هیات مدیره و بدهکاری های داخلی و خارجی اش به کنار، این بار مالک جدیدی برایش پیدا شد که به تنهایی چند مجهول تازه به معادلات افزوده است.

ناصر شفق مدیرعامل سالهای دورتر تراکتورسازی مدعی شده است که از سال 87 مالک این باشگاه است و تا امروز هم به خاطر مصالح باشگاه و احترام به طرفداران باشگاه سکوت کرده است.

شفق درباره مدعاب خود اظهار داشت:” در سال ۸۷ باشگاه تراکتورسازی کاملا منحل شد و به شکل جدیدی مجددا تاسیس گردید. آن سال مالکیت تراکتورسازی جدید به من محول شد و از آن زمان تا به حال مالک این باشگاه به حساب می‌آیم. یک باشگاه هم دو بار یا چند بار واگذار نمی‌شود. با توجه به انتقال مالکیت باشگاه در سال ۸۷ به بنده و با استناد به مدارکی که هست مالک باشگاه به حساب می‌آیم.”

او دلیل سکوت خود را اینچنین توضیح داد:” به خاطر فضای خاصی که بر کشور و منطقه آذربایجان حاکم بود، صلاح دانستم که اداره این تیم را به خاطر مصالح نظام در اختیار ارگان های ذیصلاح بگذارم. اما اکنون با شرایط سالهای قبل تفاوت دارد و مشکلی نیست که بعنوان مالک وارد عمل شوم.”

شفق با مستنداتش خود در فدراسیون هم حاضر شده و ادعای خود را مطرح کرده است. مقاقمات فدراسیون هم به دلیل حساسیت موضوع وارد عمل شده و از مدیران فعلی این باشگاه درخواست کرده اند که هر چه زودتر مستنداتی در رد یا تایید این مدعا مطرح کنند.

از تبریز اما خبر میرسد که در باشگاه مدرکی در این زمینه وجود ندارد و حتی سعید عباسی عضو هیات مدیره باشگاه تراکتور هفته گذشته اعلام کرد که مدارک شفق در باشگاه نیست و “احتمالا معدوم یا گم شده است”.

هر چه که باشد، اگر این ادعا مورد قبول واقع شود، تصمیمات فعلی مدیران باشگاه عملا بی اعتبار شده و بدهی ها و قرادادهای فعلی و سابق نیز بلاتکلیف خواهند شد. باید دید مصطفی آجورلو و دیگر همراهانش در هیات مدیره چه پاسخی برای این ادعا دارند.