ایران

جوانان پرتغال 2-1 جوانان ایران: به خانه برمی گردیم!

فوتبال ترایب- تیم ملی جوانان ایران در روزی که بار دیگر از حریف پیش افتاد، 2-1 مغلوب پرتغال شد و با شکست زامبیا برابر کاستاریکا، از دور رقابت های جام جهانی زیر 20 ساله ها حذف شد.

جوانان تیم ملی زیر 20 سال ایران در سومین بازی از چهارچوب جام جهانی جوانان 2017 کره جنوبی مقابل پرتغال نماینده ای از اروپا صف ارایی کردند. در همان دقیقه اول بازی پرتغالی ها در عدم تمرکز مدافعان ما با شهاب عادلی دروازه بان ما تک به تک شدند که با هوشیاری او این موقعیت دفع شد.

لحظاتی بعد این بچه های ما بودند که در دقیقه 4 صاحب ضربه کرنر شدند و رضا شکاری زننده دو گل ما مقابل زامبیا، با ضربه سر روی تیر یک گل اول بازی و تیم ما را به ثمر رساند.

در ادامه بازی یکنواختی از دو تیم را شاهد بودیم. پرتغالی ها که در دو بازی قبلی نیز توفیقی نداشتند و توانسته بودند یک تساوی از کاستاریکا دشت کنند نشان دادند که قدرت زیادی برای به تساوی کشیدن بازی ندارند.

بازیکنان ما هم با تجربه حاصل از دو بازی قبل با تمرکز بیشتر توپ را به گردش در آورده و بازی را تا پایان نیمه اول مدیریت کردند. این نیمه با همین یک گل به پایان رسید و دو تیم برای پنیدن برنامه های تازه مربیان برای تغییر یا حفظ نتیجه بازی به رختکن رفتند.

نیمه دوم را پرتغالی ها بهتر آغاز کردند و خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه 54 بود که توپ در یک رفت و برگشت در محوطه جریمه ایران به گونچالوس رسید و او هم با یک شوت فنی و تماشایی، کار را تمام کرد.

در ادامه بازی متعادل تر شد و هر دو تیم روی دروازه هم موقعیت هایی ایجاد کردند تا اینکه در دقیقه 74 داور یک ضربه پنالتی به سود ایران اعلام کرد اما بعد از بررسی ویدئویی، او تصمیمش را تغییر و دستور به ادامه بازی داد.

در دقایق پایانی بازی از سوی هر دو تیم هجومی دنبال شد و این پرتغال بود که در دقیقه 87 به گل رسید. روی یک حرکت در سمت چپ محوطه جریمه ایران و ارسال به دهانه دروازه، توپ بعد از برخورد به طاهری وارد دروازه شد.

تلاش بازیکنان ایران برای رسیدن به گل در دقایق پایانی بی نتیجه بود و بازی با برتری 2-1 پرتغال به پایان رسید.

در دیدار همزمان هم زامبیا 1-0 مغلوب کاستاریکا شد تا ایران با قرار گرفتن در رتبه چهارم گروه، از دور رقابت ها کنار برود.