انگلیس

آرسنال 2-1 چلسی؛ عروسی در کوچه توپچی‌ها

فوتبال ترایب- آرسنال با پیروزی 2-1 مقابل چلسی، قهرمان رقابت های این فصل جام حذفی انگلیس شد.

در این دیدار شاگردان آرسن ونگر نمایش به مراتب بهتری از حریف ارائه دادند و به ویژه در نیمه اول موقعیت های بسیار خوبی داشتند و در نهایت توانستند با شکست دادن چلسی، برای سومین بار در چهار سال اخیر، فاتح رقابت های جام حذفی شوند.

تنها 5 دقیقه از بازی سپری شده بود که الکسیس سانچس روی یک موقعیت مشکوک توانست دروازه کورتوا را باز کند و داور بعد از مشورت با کمکش، گل را پذیرفت.

برتری آرسنالی ها بعد از این گل هم ادامه داشت و بازیکنان این تیم موقعیت های بسیار خوبی داشتند که نتوانستند از آنها استفاده کنند نیمه اول با همین یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم بازی متعادل تر شد اما اخراج ویکتور موزس در دقیقه 68 به دلیل دریافت کارت زرد دوم، کار را برای شاگردان کونته دشوارتر کرد.

اما در دقیقه 76 دیگو کاستا موفق شد با عبور از ناچو مونرئال و ضربه ای که در بین راه به مدافع حریف برخورد کرد، دروازه اوسپینا را باز کند و حساب کار 1-1 شود.

ولی این نتیجه تنها سه دقیقه پایدار بود و آرسنال بار دیگر پیش بیفتد. روی ارسال ژیرو بود که توپ در مقابل دروازه به آرون رمزی رسید و او هم با یک ضربه ساده، کار را تمام کرد.

در دقایق باقی مانده بازیکنان چلسی تلاش زیادی برای زدن گل تساوی انجام دادند اما تلاش آنها ثمری نداشت و بازی با برتری 2-1 آرسنال به پایان رسید.