ایران

پیروانی: میخواهیم با شکست پرتغال خود را به دنیا معرفی کنیم

فوتبال ترایب- امیرحسین پیروانی در حاشیه تمرین ریکاوری تیم ملی جوانان پس از بازی با زامبیا با خبرنگاران گفتگو کرد و با پذیرفتن شکست دیروز ابراز امیدواری کرد در آینده تعامل بهتری بین باشگاه ها و تیم های ملی باشد.

پیروانی با یادآوری نتایج تیم های مطرح در جام جهانی زیر بیست سال کره جنوبی گفت:” ما در جام جهانی حاضر هستیم که آرژانتین از دو بازی امتیازی کسب نکرده یا آلمان که مدعی قهرمانی است از دو بازی خود یک امتیاز به دست آورده است. من از منتقدانی که دست همه آنها را به گرمی می فشارم خواهش می کنم که سطح بازیها را ارزیابی کنند.”

او با اشاره به اینکه برد بازی اول انتظارات را از تیمش بالا برد ادامه داد:” روز اول هیچ کس شانسی را برای ما قائل نبود و شاید پیروزی در بازی اول باعث شد که همه نگاه ویژه ای به تیم داشته و توقعات از تیم ما بالا برود. جدا از برنامه های تاکتیکی، به نظرم مشکل ما بیشتر فیزیکی بود. طبیعی است که ما هم یکسری اشتباهاتی داشتیم؛ وقتی تیمی در بیست دقیقه چهار گل دریافت می کند یعنی ممکن است مدافعان یا دروازه بان در صحنه هایی از بازی دچار اشتباه شده و یا شاید تاکتیکی که بنده برای این بازی انتخاب کرده بودم، مناسب نبود.”

پیروانی با اشاره به فرصت کم آماده سازی تیم اظهار داشت:” همه مسئولیت شکست تیم را بر گردن می گیرم؛ باشگاهها هم در مورد بازیکنان حق دارند اما برخی از بچه ها 48 ساعت قبل از این بازیها به جمع ما اضافه شدند و اگر مدت زمان بیشتری در کنار ما بودند و با ما تمرین می کردند شرایط تیمی و عملکرد ما قطعاً بهتر از این بود. باید تعامل بهتری بین باشگاهها و تیم ملی وجود داشته باشد.”

وی در خصوص بازی سوم تیمش برابر پرتغال گفت:”هنوز هم شانس صعود داریم و انشاله از گروه خود صعود می کنیم. برای بازی با پرتغال هم برنامه های خاصی داریم و امیدوارم بتوانم بازیکنان را به شرایطی برسانم که بتوانیم در بازی برابر پرتغال که یکی از مدعیان قهرمانی است، عملکرد خوبی داشته باشیم و به عنوان یکی از تیم های صعود کننده از این گروه، فوتبال خود را به دنیا بیشتر و بهتر معرفی کنیم.”