آسیا

جام جهانی زیر 20 ساله‌ها: تساوی پرتغال و کاستاریکا به سود ایران

فوتبال ترایب- در ادامه دیدارهای امروز رقابت های جام جهانی زیر 20 ساله ها، تیم های پرتغال و کاستاریکا، هم گروه های ایران، مقابل هم قرار گرفتند و در نهایت به تساوی 1-1 رضایت دادند؛ نتیجه ای که به سود شاگردان امیرحسین پیروانی خواهد بود.

پرتغال و کاستاریکا که در روز اول مغلوب زامبیا و ایران شده بودند، برای اینکه امیدهای شان برای صعود را افزایش بدهند، به پیروزی در این دیدار نیاز داشتند اما در نهایت امتیازات را تقسیم کردند.

در این دیدار ابتدا پرتغال با ضربه پنالتی گونکالوس در دقیقه 31 پیش افتاد اما در ابتدای نیمه دوم، مارین توانست از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی بکشد. به این ترتیب، در پایان دیدارهای روز دوم این گروه، زامبیا با دو پیروزی و 6 امتیاز، صعودش به مرحله بعد را قطعی کرد. ایران با سه امتیاز در رتبه دوم است و پرتغال و کاستاریکا هر کدام با یک امتیاز، در رتبه های بعدی جای دارند.

در دو دیدار دیگر امروز، ایتالیا با نتیجه 2-0 آفریقای جنوبی را شکست داد و ژاپن، دیگر نماینده آسیا، با نتیجه 2-0 مغلوب اروگوئه شد.

در این گروه اروگوئه با دو پیروزی و 6 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و ایتالیا و ژاپن با سه امتیاز، دوم و سوم هستند. آفریقای جنوبی هم با دو شکست، شانس چندانی برای صعود ندارد.