پرسپولیس

برانکو: در آسیا باید قدر موقعیت ها را بیشتر بدانیم

فوتبال ترایب- سرمربی پرسپولیس پس از تساوی خانگی برابر لخویا از بازی شاگردانش ابراز رضایت کرد و گفت ایجاد هفت شانس مسلم گلزنی نشانه استحقاق ما برای پیروزی بود.

او در کنفرانس پس از بازی گفت: “صمیمانه به بازیکنانم تبریک می‌گویم که 90 دقیقه تمرکز داشتند و می‌خواستند برنده شوند. بردی که واقعاً استحقاق آن را داشتند. اولین بازی ما مقابل لخویا تمام شد و 90 دقیقه دیگر در انتظار ماست.”

برانکو درباره جریان بازی و موقعیتهای شاگردانش روی دروازه حریف تاکید کرد:” می‌توانستیم مسئله صعودمان به مرحله بعد را همین جا حل کنیم. 7 شانس مسلم گلزنی خلق کردیم، پنالتی را بیرون زدیم و به نظرم بازی را در اختیار داشتیم. آن هم مقابل قهرمان قطر، اما با این حال افتخار می‌کنم به بازیکنانم که در بازی تمرکز داشتند. به جز یک توپ که به تیر دروازه خورد و از فاصله 25 متری ارسالی روی دروازه داشتند، موقعیتی به حریف ندادیم. ما 90 دقیقه دیگر پیش رو داریم و شانس‌مان کمتر از لخویا نخواهد بود. این نتیجه مسلماً بهتر از تساوی یک – یک است و باید با تمرکز بالا به فکر صعود باشیم.”

سرمربی کروات قرمزها با تاکید بر اهمیت دانستن قدر فرصت ها در بازی های آسیایی افزود:” همیشه گفته‌ام که لیگ قهرمانان آسیا سخت‌تر از لیگ داخلی‌مان است و به همین دلیل معتقدم که حتی باید از موقعیت‌های نیم‌بند هم استفاده کرد. مسلماً در بازی برگشت هم موقعیت‌های زیادی خواهیم داشت و به نظرم گل هم می‌زنیم. مسئله بعدی که می‌خواهم درباره آن صحبت کنم، نبود هواداران‌مان است که به نظرم این ظلم به فوتبال است. نبود هواداران ما خوب نبود، چون پشت ما به آنها گرم است و یار دوازدهم ما هستند. ما امروز نفر دوازدهم خود را نداشتیم.”

او درباره پنالتی ای که طارمی از دست داد و تجربه مشابه در بازی الریان گفت:” پنالتی را در تیم ما مهدی طارمی می‌زند و نفر دوم هم سیدجلال حسینی است. آن زمان که پنالتی داشته باشیم تصمیم می‌گیرند که چه کسی پنالتی بزند و هرکسی روحیه بهتری داشته باشد پنالتی می‌زند. تفاوت این پنالتی با بازی با الریان این بود که مهدی امروز محکم به توپ ضربه زد. مسلماً بازهم پنالتی از دست می‌رود، اما همانطور که اشاره کردم ما 7 موقعیت داشتیم که گل نکردیم.”