پرسپولیس

پرسپولیس 0-0 لخویا: فرصت سوزی در روز بی تماشاگر

فوتبال ترایب- در روزی که مهدی طارمی یک ضربه پنالتی را از دست داد، پرسپولیس مقابل لخویا با تساوی 0-0 متوقف شد.

در این دیدار که در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار شد، شاگردان برانکو ایوانکوویچ در هر دو نیمه موقعیت های گلزنی بسیار خوبی داشتند اما از هیچ یک از آنها استفاده نکردند و در نهایت به تساوی رضایت دادند.

 پرسپولیس در ابتدای بازی خوب و با برنامه ظاهر شد و با پاس کاری های ریز و تشکیل مثلث های ترکیبی طی پنج دقیقه دو موقعیت خوب روی دروازه لخویا ایجاد کند که فرشاد احمدزاده و طارمی نتوانستند از آنها به خوبی استفاده کنند.

در ادامه باز هم پرسپولیس بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و بازیکنان لخویا بیشتر به دفاع در زمین خود می پرداختند. اولین فرصت لخویا دقیقه 14 به دست آمد. این بار شوت از راه دور بازیکن لخویا بود که به تیر عمودی دروازه خورد و بیرانوند هم نتوانست عکس العملی در برابر آن نشان دهد. و خوشبختانه در برگشت هم توپ در شرایط آفساید به بازیکنان لخویا رسید و موقعیت برای آنها از دست رفت.

رفته رفته با پیشرفت بازی این لخویا بود که بازی را به دست گرفت و موقعیت های بهتری برای این تیم ایجاد شد ولی مدافعان قرمز فرصت قابل توجهی به بازیکنان خاکستری پوش قطری ندادند. تا نیمه اول با همان نتیجه بدون گل به پایان برسد.

مهدی طارمی، پرسپولیس-لخویا

نیمه دوم هم با حملات پرسپولیس آغاز شد و این تیم در همان دقایق ابتدایی دو موقعیت بسیار خوب گلزنی داشت اما مهدی طارمی و محسن مسلمان نتوانستند از این فرصت ها استفاده کنند.

در ادامه بازی متعادل شد و هر دو تیم حملاتی روی دروازه هم داشتند اما واکنش های خوب دروازه بان ها، مانع از به ثمر رسیدن گل شد.

تا اینکه در دقیقه 80، بهترین موقعیت بازی نصیب پرسپولیس شد. خطای بی دلیل مدافع لخویا روی طارمی یک ضربه پنالتی نصیب قرمزها کرد. خود طارمی پشت ضربه قرار گرفت اما شوت محکم او را قاسم برهان با واکنش به موقع دفع کرد.

در ادامه حملات پرسپولیس ادامه پیدا کرد و این تیم در دقایق پایانی هم چند موقعیت خوب داشت اما نتوانست از آنها استفاده  کند و به این ترتیب بازی با تساوی 0-0 به پایان رسید.