استقلال

منصوریان: توپ را دادیم تا به نقاط ضعف العین ضربه بزنیم

فوتبال ترایب- علیرضا منصوریان پس از پیروزی شیرین دقیقه نود برابر العین از تاکتیک تیمش دفاع کرد. به گفته منصوریان در پلی‌آف نمی‌گویند استقلال مالک بود یا نه به نتیجه نگاه می‌کنند.

سرمربی استقلال درباره بازی دیروز و آینده استقلال گفت:” با همه وجود خدا را شکر می‌کنم .امروز با وجود داشته‌هایمان مالکیت توپ را به حریف دادیم تا از نقاط ضعف حریف استفاده کنیم. با توجه به تجربه‌ای که در نفت داشتم می‌دانستم العین عقب‌نشینی می‌کند و با فشار هواداران می‌توانیم به پیروزی برسیم. ۵۰ درصد راه صعود را طی کردیم و ۵۰ درصد دیگر را هم طی خواهیم کرد.”

منصوریان با تمجید از تماشاگران استقلال و حضور 67 هزار نفری آنها افزود: “سرمربی استقلال در مورد اینکه تصور می‌کرد این تعداد تماشاگر به ورزشگاه بیایند، گفت: هواداران استقلال نشان دادند هر وقت که به ‌آنها نیاز داشته باشیم می آیند. نیروی انتظامی گفت بعد از ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه ۲۰ هزار نفر پشت در آمدند و افتخار می‌کنم در مکتب استقلال پرورش یافته‌ام. خدا را شکر می‌کنم توانستیم رکورد پرتماشاگرترین بازی آسیا را بشکنیم. به من گفتند ضلع جنوبی شمالی ورزشگاه خالی است اما من گفتم هوادار استقلال به موقع خودش را می‌رساند.”

منصوریان درباره برنامه استقلال برای بازی برگشت اظهار داشت: “ما یک بر صفر این بازی را بردیم اما منکر نفرات خوب العین نمی‌شود. خط دفاعی ما در ۱۸ قدم شانسی به حریف نداد. مجبور بودیم مالکیت بازی را به حریف بدهیم. بازیکنان العین بسیار خوب هستند. بنابراین فکر می‌کنم بازی برگشت بسیار سخت است. ما باید تفکرمان را عوض کنیم. امیدوارم ۲-۳ نفر دیگر هم مثل امید ابراهیمی برگردند. امروز روز خوب فرشید باقری بود و هر چه می‌گذرد کیفیت بازی او بهتر می‌شود. از خط دفاع هم تشکر می‌کنم بسیار خوب بودند و باید بگویم ما حتما نباید مالکانه بازی کنیم. در پلی‌آف نمی‌گویند استقلال مالک بود یا نه به نتیجه نگاه می‌کنند. “

سرمربی آبی ها درباره دیر به میدان آمدن جابر انصاری اینگونه توضیح داد:” جابر انصاری هم در ۴ بازی آخر با کیفیت بازی کرد. شاید لازم بود ۱۰-۱۵ دقیقه زودتر به میدان می‌آمد اما چون تازه از مصدومیت رها شده بود در آن دقایق به میدان آمد. ما می‌خواستیم هم تعویض انجام دهیم و هم زمان را داشته باشیم و مدیریت کنیم. فوتبال روندی را ادامه می‌دهد که بسکتبال نزدیک شده و در دقایق پایانی اتفاقاتی زیادی در بازی می‌افتد. باید بازی را مدیریت می‌کردیم. اگر جابر هم مصدوم نبود شاید زودتر به بازی می‌آمد و یا فیکس می‌شد.”

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه چرا گفته است استقلال تیم اول پایتخت است و پرسپولیس تیم دوم، گفت:‌”نمی‌خواهم به این سؤال جواب دهم.”