استقلال

شفاف سازی فدراسیون: شش تیم لیگ برتری حق خرید بازیکن خارجی ندارند+سند

فوتبال ترایب- کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان با انتشار پرونده های تیم های ایرانی در فیفا، از مدیران این باشگاه‌ها خواست تا وضعیت پرونده های منجر به رای خود را مشخص کنند تا به انها اجازه داده شود برای فصل اینده با بازیکنان خارجی قرارداد امضا کنند.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

“مطابق اطلاعات حاصله از دپارتمان بین الملل و نیز پاسخ استعلام های صورت گرفته از فیفا، لیست پرونده های مربوط به دعاوی مطرح شده علیه باشگاه های ایرانی در مراجع بین المللی و همانگونه که در جداول مشخص است، تعدادی از پرونده ها در جریان رسیدگی در فیفا یا دیوان بین اللمللی داوری برای ورزش (CAS) هستند. همچنین تعدادی منجر به صدور رای قطعی شده اند که آخرین وضعیت برخی از آنها برای فدراسیون فوتبال مشخص نیست و مطابق مصوبه هیات رییسه فدارسیون، باشگاه هایی که دارای پرونده محکومیت قطعی در مراجع بین المللی هستند، از ثبت هرگونه قرارداد اشخاص خارجی محروم شده اند.

لذا، باشگاه هایی که دارای پرونده محکومیت قطعی با وضعیت نامشخص هستند، موظف هستند مستندات مستدل خود از قبیل دلیلی دال بر مختومه شدن پرونده، مصالحه با طرف دعوی، اعتراض در وقت مقرر و ارجاع به دیوان بین المللی داوری برای ورزش (CAS) و غیره را برای روشن کردن وضعیت پرونده های خود را از طریق دبیرکل فدارسیون تحویل کمیته وضعیت بازیکنان کنند تا در خصوص مورد اتخاذ تصمیم گرفته شود.”

همانطور که از جداول دیده میشود، پرسپولیس با 15 پرونده رکورد دیگری در فوتبال کشور به نام خود ثبت کرده است. از این 15 پرونده وضعیت 4 پرونده برای فدراسیون روشن نیست. در جایگاه بعدی تراکتورسازی با 8 پرونده حضور دارد که 4 پرونده آن نیز تعیین تکلیف نشده است. استقلال با 4 پرونده و دو پرونده نامشخص وضعیت بهتری نسبت به تیمهای دیگر دارد.

در ادامه فهرست نام تیمهایی همچون پدیده، سیاه جامگان، راه آهن، استقلال خوزستان، ملوان، استقلال اهواز، صبا، سپاهان، شاهین بوشهر، داماش، صنعت نفت آبادان، نفت تهران و 10 تیم دیگر از لیگهای پایین تر به چشم میخورد.

بنابر اعلام فدراسیون شش تیم لیگ برتری پرسپولیس، تراکتورسازی، استقلال، پدیده، سیاه جامگان و صنعت نفت آبادان تا تعیین تکلیف پرونده های نامشخص خود حق امضای قرارداد با بازیکنان خارجی نخواهند داشت.