استقلال

العین امارات، بازنده تکراری مقابل استقلال

فوتبال ترایب- دیدار استقلال و العین از بازی‌های پرتکرار آسیایی آبی های پایتخت است. امروز این دو تیم در حالی پنجمین تقابل خود را برگزار میکنند که استقلال سه بازی از چهار بازی قبلی را به سود خود رقم زده است.

استقلال که در دورگروهی معمولا تمامی نفرات خود را در اختیار داشت امروز با بیشترین غایب پا به میدان خواهد گذاشت.

غیبت امید نورافکن کاپیتان تیم ملی جوانان که در جام جهانی حضور دارد و علی قربانی که دو کارته شده است به کنار، امید ابراهیمی نیز به دلیل مصدومیت در این دیدار حضور نخواهد داشت. در میان دیگر بازیکنان، جابر انصاری بهترین گلزن استقلال در ماه اخیر نیز شرایط مساعدی ندارد و بعید است بتواند بیشتر از چند دقیقه به میدان برود. میلاد زکی پور هم مصدومیت کهنه ای دارد و احتمال حضور او در میدان کم است.

در جبهه مقابل العین تنها یک مهاجمش را در اختیار ندارد. ناصر الشمیرانی عربستانی به دلیل مشکلات سیاسی بین ایران و عربستان برای دومین بار از حضور در کشور ما سر باز زده است.

تا امروز دیدارهای قبلی دو تیم استقلال و العین در مرحله گروهی رقابت‌ها انجام شده بود و این اولین بار است که دو تیم در مرحله حذفی به مصاف یکدیگر میروند و بازنده دو دیدار از گردونه رقابتها حذف خواهد شد.

اولین دیدار دو تیم را استقلال ناصر حجازی در سال 77 برد. این دیدار به میزبانی تیم العین انجام شد و علیرضا اکبر پور تنها گل بازی را با ضربه سر به ثمر رساند.

استقلال سال ۸۱ در مقابل العین با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد تا این نتیجه بدترین نتیجه‌ای باشد که آبی‌ها مقابل این تیم گرفته‌اند. تک گل تیم استقلال را که هدایتش به عهده منصور پورحیدری بود، علی سامره به ثمر رساند.

بازی های سوم و چهارم در سال 91 انجام شد. استقلالی ها در هر دو بازی رفت و برگشت موفق شدند العین را شکست دهند. بازی رفت را شاگردان مظلومی در ازادی دو بر صفر پشت سر گذاشته و بازی برگشت نیز با پنالتی جواد نکونام به نفع آبی ها رقم خورد.

با اینکه آمار و ارقام خبر از برتری استقلالی ها دارد ولی نباید از بازیکنان خوب این تیم غافل شد. العین تیم بسیار خطرناکی است و خط دفاعی استقلال روز سختی در مقابل بازیکنان هجومی خلاق این تیم خواهد داشت.