استقلال

استقلال تهران 1-0 العین امارات: رستگاری در 90+2

فوتبال ترایب- در دیداری که دو اخراجی داشت، استقلال با گل کاوه رضایی از روی نقطه پنالتی در دقیقه 90+2، العین را شکست داد تا امیدهایش برای صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا افزایش پیدا کند. 

دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین استقلال تهران و العین امارات با پیروزی شیرین آبی ها به اتمام رسید ولی نقش اول دیدار امروز نه بازیکنان و مربیان که داور چینی این دیدار بود.

فو مینگ در حالی سوت آغاز بازی را زد که حدود چهل هزار تماشاگر روی سکوها منتظر آغاز بازی بودند و نزدیک به بیست هزار نفر در حال ورود به ورزشگاه بودند. استقلال شروع قدرتمندانه تری داشت و با حمایت تماشاگران چند حمله به دروازه العینی ها تدارک دیدند. در دقیقه سوم بازی اشتباه خالد عیسی دروازه بان حریف میتوانست استقلال را به گل برساند که توپ در آفساید به فرشید اسماعیلی رسید.

در ادامه استقلالی ها تلاش کردند با بازی پرفشار فرصت بازی سازی را از عمر عبدالرحمن مغز متفکر العین بگیرند. در زمان حمله هم آبی ها با توپهای بلند بازیکنان سرعتی خود را جمله محسن کریمی و کاوه رضایی را صاحب توپ کنند.

در ادامه بازی متعادل پیش رفت و دو تیم با هاله ای از احتیاط به اداره بازی پرداختند. العین در دقایق پایانی نیمه اول فشار را روی دروازه استقلال زیاد کرد که شاگردان منصوریان با فشرده شدن در یک سوم دفاعی خود مانع از به ثمر رسیدن تلاشهای برادران عبدالرحمن و هم تیمی های خود شدند.

استقلال نیمه دوم را منسجم تر شروع کرد و بهتر بازیکنان خلاق العین را مهار کرد. در این نیمه عمر عبدالرحمن هم فوغ کمتری داشت تا روز بد خود را کامل کند. حملات کمتعداد ولی خطرناک استقلالی ها بالاخره سعید جمعه مدافع العین را مجبور کرد که تکل خشنی روی پای محسن کریمی بزند. داور نیز مهمترین اتفاق بازی را در دقیقه 77 رقم زد و در تصمیمی سخت گیرانه این بازیکن را اخراج کرد.

بازیکنان استقلال که پیش از اخراج بازیکن حریف بازی بهتری از خود نشان داده بودند بیشتر بر بازی مسلط شدند و تلاش کردند با نفوذهای از سمت راست و سانترهای خسرو حیدری روی دروازه العین موقعیت ایجاد کنند.

در دقیقه 84 دومین شاهکار داور بازی اتفاق افتاد. پس از خطای بازیکن اماراتی روی فرشید اسماعیلی، اسماعیلی به سمت آن بازیکن رفت و هافبک العین نیز بلافاصله با تمارض خود را روی زمین انداخت و فو مینگ هم بنا به گفته کمک خود و در حالی که صحنه آهسته نشان میداد که هیچ تماسی بین دو بازیکن نبود، دستور به خروج اسماعیلی از زمین بازی داد.

دقایق پایانی باز هم این استقلال بود که با اصرار بر سانتر از کناره ها روی دروازه العین فشار وارد کرد تا اینکه روی یکی از این سانتر ها احمد غریب مدافع تازه وارد العین توپ را با دست لمس کرد و داور سوت خود را به نشانه پنالتی به صدا در آورد.

زننده این پنالتی حساس کسی نبود جز کاوه رضایی که توپ را با خونسردی خلاف حرکت دروازه بان العین وارد دروازه کرد تا اماراتی ها را باشکست بدرقه کرده باشد.