ایران

پیروانی: بازیکنانم می‌توانند در فوتبال اروپا بدرخشند

فوتبال ترایب- سرمربی تیم ملی جوانان پس از اولین برد تیم ملی جوانان در ادوار جام جهانی میگوید که این برای تیمش بسیار مهم بود که در این بازی به پیروزی برسد.

امیرحسین پیروانی در مصاحبه پس از پیروزی یک بر صفر بر کاستاریکا گفت: “همیشه بازی اول بسیار سخت است. برای هر دو تیم بازی سختی بود. در نیمه اول و دوم، دو تیم بسیار نزدیک به هم بازی کردند. در رختکن درباره انتقال توپ به زمین حریف برای بازیکنان صحبت کردم. گفتم که باید دفاع بهتری را انجام دهیم. برای تیم ما بسیار مهم بود که این اتفاق بیفتد و در بازی نخست به پیروزی برسیم. از سرمربی تیم ملی کاستاریکا هم تشکر می‌کنم. او مربی با شخصیتی است.”

سرمربی تیم ملی جوانان درباره پیروزی و گلزنی ایران در جام جهانی پس از ۴۰ سال افزود: “می خواهم احساسی صحبت کنم و به همین دلیل به فارسی صحبت می کنم. توانستیم بعد از ۱۶ سال به جام جهانی صعود کنیم. تیم ملی نوجوانان ایران هم به جام جهانی صعود کرده است. تیم ملی بزرگسالان هم بعد از یک پیروزی به جام جهانی صعود می‌کند. درست است که این اولین پیروزی تیم ملی جوانان در جام جهانی است و برای اولین بار سه امتیاز را گرفتیم اما ما بازیکنان بزرگی داریم که می‌توانند در فوتبال اروپا بدرخشند و سرشار از استعداد هستند.”

او درباره بازی های بعدی ایران با با تیم ملی زامبیا و پیروزی این تیم مقابل پرتغال گفت: “از تیم آنالیزمان تشکر می‌کنم که بازی خودمان و زامبیا و پرتغال را فیلم برداری کردند. بازی زامبیا را هم آنالیز کردم. ۱۰ دقیقه از بازی این دو تیم را دیدم ولی تمرکز لازم را نداشتم و به تیم خودم فکر می‌کردم. زامبیا سه امتیاز بازی با پرتغال را به دست آورده و آنها هم برای صعود به مرحله بعد مقابل ایران بازی می کنند.”