انگلیس

هفته آخر لیگ برتر؛ از خداحافظی جان تری تا آقای گلی هری کین

فوتبال ترایب- هفته آخر رقابت های لیگ برتر انگلیس با اتفاقات جذابی همراهی بود که بعضی از آنها را با هم مرور می کنیم

خداحافظی جان تری

کاپیتان چلسی که اعلام کرده بود در پایان این فصل از جمع آبی ها جدا می شود، در دیدار امروز مقابل ساندرلند برای آخرین بار با پیراهن این تیم میدان رفت و در دقیقه 26 (شماره پیراهنش) از بازی تعویض شد. در هنگام خروج او بازیکنان چلسی با ایجاد یک دالان افتخار، او را به خارج از زمین مشایعت کردند.

گلزنی ستاره جوان منچستریونایتد در اولین بازی

منچستریونایتد امروز با جوان ترین ترکیبش در تاریخ لیگ برتر به میدان رفت. به دلیل در پیش بودن دیدار فینال لیگ اروپا، مورینیو به بیشتر بازیکنان اصلی اش استراحت داد و این فرصتی برای جاش هاروپ ایجاد کرد تا در اولین بازی اش برای شیاطین سرخ گلزنی کند.

اخراج کوشیلنی از دست دادن فینال جام حذفی

آرسنال امروز مقابل اورتون 3-1 پیروز شد اما این پیروزی برای رسیدن آنها به چمپیونزلیگ کافی نبود. اتفاق بدتر اینکه در این دیدار کوشیلنی اخراج شد و با توجه به قوانین اتحادیه فوتبال انگلیس، فینال جام حذفی را از دست داد. به این ترتیب، رسیدن توپچی ها به تنها جامی که شانس قهرمانی در آن دارند هم به خطر افتاد.

آقای گلی هری کین

ستاره تاتنهام که هفته ها در جدول گلزنان لیگ برتر پشت سر روملو لوکاکو بود، با گلزنی در دو دیدار اخیر، از جمله هت تریک در دیدار امروز برابر هال سیتی، تعداد گل هایش در لیگ برتر را به 29 رساند و کفش طلای این فصل فوتبال انگلیس را از آن خود کرد.

دستکش طلا برای کورتوا

هرچند تیبو کورتوا در دیدار امروز چلسی مقابل ساندرلند گل خورد اما به لطف باز شدن دروازه تاتنهام مقابل هال سیتی، توانست با 16 کلین شیت، دستکش طلای این فصل لیگ برتر را از آن خود کند. هوگو لوریس با 15 کلین شیت در رتبه دوم قرار گرفت و داوید دخه آ، فریزر فارستر و پتر چک هم در رتبه های سوم تا پنجم ایستادند.