اروپا آلمان

دلتنگی لام و آلونسو برای فوتبال بعد از اعلام بازنشستگی

فوتبال ترایب- فیلیپ لام و ژابی آلونسو، دو ستاره باتجربه بایرن مونیخ، که روز گذشته آخرین بازی دوران حرفه ای شان را انجام دادند، در مصاحبه بعد از بازی، تایید کردند که دلشان برای فوتبال و هم تیمی های شان تنگ می شوند.

لام که از سال 2005 برای بایرن مونیخ بازی می کرد، با تیم 8 بار قهرمان بوندس لیگا شد و در سال 2013 در چمپیونزلیگ هم به قهرمانی رسید.

او گفت:” دچار احساسات متفاوتی شده ام. اینکه برای آخرین بار در جشن قهرمانی شرکت کنید، خیلی احساسی است. آنچه در این دیدار در کنار هواداران، تیم و دوستانم تجربه کردم، برای آخرین بار بود.

حضور در زمین فوتبال به همراه تیم و مربیان، همه زندگی من بود. باشگاه مانند یک خانواده بزرگ است. دلم برای همه تنگ می شود.

 من با همه اعضای باشگاه، لحظات فوق العاده ای را تجربه کردم؛ با هم تیمی هایم، هواداران و همه. برای همه بهترین ها را آرزو می کنم.”

آلونسو هم که در سال 2014 به بایرن پیوست، یکی از بازیکنان کلیدی این تیم در این مدت بود که توانست 3 قهرمانی در بوندس لیگا به دست بیاورد.

این هافبک اسپانیایی در پایان بازی گفت:” خیلی راضی ام که به عنوان یک فوتبالیست به این شکل دوران حرفه ای ام پایان یافت. احساسات زیادی در وجودم ایجاد شد. در طول بازی چند بار نزدیک بود گریه ام بگیرد.

احساسات متفاوتی داشتم؛ نوستالژی، خودآزاری و ناراحتی اما در عین حال، خوشحال بودم. این احساسات زیادی است و نمی دانم چطور آن را کنترل کنم.

مطمئنم که دلم برای بازی کردن تنگ می شود زیرا فوتبال بخش مهمی از زندگی من بود. پر کردن این خلا دشوار خواهد بود اما زندگی ادامه دارد. این یک چالش جدید برای من است. زمان این است که آن را امتحان کنم.”