لیگ ایران

تاج: اگر تماشاگران رعایت نکنند، ظرفیت آزادی نصف می‌شود

فوتبال ترایب- رییس فدراسیون فوتبال از جلسه با وزیر ورزش درباره رفتارهای ناشایست برخی تماشاگران خبرداد. به گفته مهدی تاج اولین جلسه کارگروه مربوطه در فدراسیون فوتبال با حضور فرماندهان یگان ویژه، مسئولان اطلاعات، مدیر کل حراست وزارت ورزش برگزار شد.

تاج با بیان اینکه تماشاگران به جای نقطه قوت دارد به نقطه ضعف فوتبال ما تبدیل میشود اظهار داشت:” به هر جهت مشکلاتی در زمینه تماشاگران داریم، به این دلیل که تنها پوئنی که ما نسبت به رقبای خود داریم، همین تماشاگران هستند. آهسته آهسته این فرصت تبدیل به یک تهدید می‌شود و بازی با پرسپولیس بدون تماشاگر شده است. اگر مقابل این اتفاقات گرفته نشود، استقلال هم از حضور تماشاگرانش محروم خواهد شد و علاوه بر آن جریمه‌های سنگین مالی هم برای فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ما در نظر گرفته شده است. “

او درباره اینکه پرسپولیس باید بدون تماشاگر به مصاف لخویا برود، گفت: ” چنین اتفاقی هفت روز مانده به پایان تعلیق دو ساله محرومیت پرسپولیس رخ داد. یک فشفشه بین تماشاگران روشن شد و ترقه‌ای هم به داخل زمین پرتاب کردند که این اتفاقات توسط یک شخص انجام شده است. این فرد را شناسایی کردیم و قرار شد با او برخورد قانونی شود. محرومیت پرسپولیس هم اتفاق خوبی نیست و این تنها امتیاز ما نسبت به رقبا بود که آن را هم در حال از دست دادن هستیم.”

در کارگروه مربوطه پیشنهادات زیادی داده شد که مهمترین آنها این است که اگر فدراسیون فوتبال تشخیص بدهد، ممکن است ورزشگاه‌ها را با 30 تا 40 درصد ظرفیت پر شود که یگان ویژه بتواند کنترل کند.