ایران

ایران 1-0 کاستاریکا: اولین غرش یوزپلنگ های جوان

فوتبال ترایب-تیم ملی جوانان ایران در اولین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی زیر 20 ساله ها موفق شد با نتیجه 1-0 کاستاریکا را شکست بدهد.

تیم ملی جوانان کشورمان با دو بازی تدارکاتی به دیدار کاستاریکا رسید و عملا این بازی نیز به عنوان یکی از بازی های تدارکاتی و هماهنگی تیم محسوب میشود.
البته تیم کشورمان بازی را خوب آغاز کرد و اجازه نداد کاستاریکا روی بازی تسلط پیا کند. بازی محتاطانه بچه های ما در کنار چشم داشتن به ضدحملات باعث شده بود که کاستاریکا نیز از پیله احتیاط خارج نشود و حملات پردامنه ای روی دروازه ما صورت ندهد.

همین امر باعث شده بود که توپ بیشتر در میانه های میدان رد و بدل شود و تک حمله های دو تیم روی دروازه ها، موقعیت های نصفه و نیمه ای ایجاد کرد.

در نیمه اول با این که گلی از خط دروازه ها نگذشت ولی در مجموع موقعیت های تیم کشورمان به نسبت به کاستاریکا بهتر بود و اگر مهاجمان تیم به خصوص شکاری در زدن ضربه های آخر دقت بیشتری میکرد میتوانستیم در نیمه اول با گل به رختکن برویم.

در نیمه دوم دو تیم نمایش هجومی تری داشتند و موقعیت های بیشتری روی دروازه ها ایجاد شد؛ به ویژه بازیکنان کاستاریکا که چند بار تا آستانه باز کردن دروازه ایران پیش رفتند اما در نهایت این شاگردان امیرحسین پیروانی بودند که در دقیقه 80 به گل رسیدند.

روی یک ارسال بلند به محوطه جریمه کاستاریکا بود که توپ به مهدی خانی رسید و او هم با یک تو سر توپ عالی و ضربه ای دقیق به گوشه دروازه، توانست ایران را پیش بیندازد. 

در دقایق پایانی بازیکنان کاستاریکا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، حملات زیادی روی دروازه ایران ترتیب دادند و با شوت های از راه دور، چند بار به شدت دروازه میرزازاد را تهدید کردند اما در نهایت نتوانستند به گل برسند و بازی با برتری 1-0 ایران به پایان رسید.