اسپانیا

از دست دادن قهرمانی در روز آخر؛ کابوس رئال تکرار می شود؟

فوتبال ترایب- رئالی ها امروز با کسب تنها یک امتیاز از دیدار مقابل مالاگا می توانند قهرمانی شان در رقابت های این فصل لالیگا را قطعی کنند.

به طور طبیعی تیمی که در یک هفته مانده به پایان فصل، صدر جدول را در اختیار دارد، جام را بالای سر می برد اما در تاریخ لالیگا، 6 تیم در روز آخر قهرمانی را از دست دادند.

البته زین الدین زیدان و شاگردانش با آرامش خاطر بیشتری نسبت به بارسا پای به دیدارهای هفته پایانی می گذارند اما نباید فراموش کرد که رئال سه بار در هفته پایانی قهرمانی واگذار کرد و بارسا سه بار در هفته پایانی جام را در حالی بالای سر برد که در رتبه دوم قرار داشت.

اولین باری که رئالی ها قهرمانی را در روز آخر از دست دادند، در فصل 83-1982 بود. آنها 1-0 بازی را به والنسیا واگذار کردند تا اتلتیک بیلبائو با یک امتیاز بیشتر از رئال جام را بالای سر ببرد.

در فصل 92-1991، رئالی ها در هفته آخر در خانه تنریف، در حالی که 2-0 پیش بودند، در نهایت 3-2 شکست خوردند و قهرمانی را از دست دادند. یک سال بعد بار دیگر رئال 2-0 مغلوب تنریف شد و بار دیگر قهرمانی را به بارسا واگذار کرد.

تیم های دیگری که چنین سرنوشتی پیدا کردند، سویا در فصل 40-1939 که قهرمانی را به اتلتیکو مادرید داد، اتلتیکو بیلبائو در فصل 47-1946 که جام را به والنسیا تقدیم کرد و دپورتیوو لاکرونیا که با یک شکست سنگین در هفته آخر، کمک کرد تا بارسلونای یوهان کرویف قهرمان شود.

بارسلونا هیچ وقت در هفته آخر قهرمانی را واگذار نکرد و در مقابل سه بار به عنوان تیم دوم، در هفته پایانی قهرمانی را از رقیب گرفت.