استقلال

پرونده یک میلیارد و چهارصد میلیونی پرو پییچ روی دوش استقلال

فوتبال ترایب- پرو پییچ، مهاجم کروات استقلال بود، که با هزار امید و آرزوی آقای گلی به ایران آمد، یک فصل کجدار و مریز بازی کرد و در نهایت 370 هزار دلار روی دست آبی ها خرج گذاشت.

پچیچ با وجود داشتن قرارداد از استقلال دیپورت شد و حال در اثر شکایت وی،‌ بنابر اعلام فیفا استقلال باید که 370 هزار دلار به این مهاجم کروات پرداخت کند و تنها 30 روز برای پرداخت این هزینه ی سنگین مهلت دارد و در صورت عدم پرداخت این جریمه دچار محرومیت خواهد شد.

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان با تائید این خبر گفت: “استقلالی‌ها به خاطر پرونده پروپیچ محکوم به پرداخت یک پرونده 109 هزار و 512 هزار دلاری به اضافه 5 درصد دیرکرد به عنوان جریمه و یک پرونده 255 هزار دلاری به اضافه 5 درصد دیرکرد به دلیل نقض قرارداد او شده‌اند و باید مجموع آن را به این بازیکن پرداخت کنند.”

وثوق احمدی افزود:” این سؤال پیش می‌آید که چرا به قراردادهایمان پایبند نیستیم تا بعدا مجبور شویم این اندازه خسارت بدهیم. اگر استقلال به موقع مبلغ قرارداد پروپیچ را پرداخت می‌کرد حالا مجبور نبود تقریبا دو برابر آن را خسارت بدهد.”

پرو پییچ در زمان مدیریت قبلی با استقلال قرارداد امضا کرد اما به یکباره از این تیم رفت و سپس خبر آمد که او بابت پرداخت نشدن مطالباتش از استقلال شکایت کرده است. از سویی باشگاه استقلال با این ادعا که این پرو پییچ بوده که بدون اجازه باشگاه تمرین را ترک کرده و از ایران رفته با استخدام یک وکیل ایتالیایی از او شکایت کرد. اما در نهایت به نظر می‌رسد که ادعای آنها همانند دیگر پرونده های خارجی فوتبال ایران درست نبوده است.

استقلالی ها می‌توانند تا 21 روز به این حکم اعتراض کنند ولی بسیار بعید به نظر میرسد که جز به تعویق انداختن حکم، نتیجه دیگری عاید باشگاه کند.