کره جنوبی

نتایج شگفت انگیز روز اول جام جهانی جوانان؛ شکست آلمان و آرژانتین

فوتبال ترایب- اولین روز جام جهانی زیر 20 سال در کره جنوبی با شکست نام های بزرگ به اتمام رسید. آلمان و آرژانتین در اولین گام از رقبا شکست خوردند و مکزیک به سختی نماینده اقیانوسیه را از پیش رو برداشت. میزبان نیز به راحتی گینه را با اختلاف شکست داد.

در نخستین دیدار این دوره از رقابت ها، آلمان به مصاف ونزوئلا رفت. ونزوئلا در مصافی پایاپایی با تیم نامدار اروپایی، دو گل در ده دقیقه ابتدایی نیمه دوم به ثمر رساند و توانست با حفظ این نتیجه به اولین برد این رقابت ها دست پیدا کند.

آرژانتین در بازی دوم رو در روی جوانان انگلیس قرار گرفت. پر افتخار ترین تیم این رقابت ها در حالی که به وضوح از انگلیسی ها سر تر بود و بیش از سه برابر موقعیت خطرناک روی دروازه رقیب ایجاد کرد ولی با درخشش دروازه بان رقیب و بی دقتی مهاجمان بی نصیب ماند. از طرف دیگر انگلیس سه توپ به چهارچوب دروازه آرژانتین رساند و توانست هر سه را نیز به گل تبدیل کند تا در نهایت سه بر صفر به دیدار دوم بیندیشد.

زیر

در بازی سوم مکزیک که گمان می‌کرد در برابر تیم کم نام و نشان وانوآتو از اقیانوسیه کار آسانی پیش رو دارد در نیمه اول با دو گل پیش افتاد. اما در نیمه دوم ورق برگشت و این وانوآتو بود که از کمترین فرصتها گل ساخت و توانست بازی را به تساوی بکشاند. پس از این بود که مکزیکی ها فشار زیادی روی دورازه حریف ایجاد کردند و بالاخره موفق شدند در دقیقه چهارم وقت تلف شده گل برتری را بزنند و سه بر دو به پیروزی دست یابند.

آخرین بازی امروز میان کره جنوبی میزبان رقابت ها و گینه نماینده آفریقا انجام شد. بازی ای که در بیشتر دقایق متعادل پیش میرفت ولی این کره ای ها بودند که به لطف امتیاز میزبانی قدر موقعیت های خود را بهتر دانسته و توانستند با سه گل، شروع توفانی ای در این جام داشته باشند.

فردا نیز چهار دیدار برگزار میشود. پرتغال و زامبیا هم گروههای ایران بازی اول و سپس ایران و کاستاریکا بازی دوم را برگزار خواهند کرد. دو بازی گروه چهارم رقابت ها را نیز ژاپن با آفریقای جنوبی و اروگویه با ایتالیا خواهد بود.