استقلال

تدبیر برای “امید”ها؛ دغدغه منصوریان برای بازی با العین

فوتبال ترایب- امید ابراهیمی و امید نورافکن، دو هافبک دفاعی استقلال، که در این فصل در تاکتیک تیمی علی منصوریان در نقطه کلیدی ارنج قرار می‌گرفتند، در بازی رفت با العین حضور نخواهند داشت.

نورافکن به کره جنوبی رفته است تا کاپیتان تیم ملی زیر 20 سال کشورمان در رقابتهای جام جهانی باشد و ابراهیمی نیز در جدال با مصدومیت کشاله ران خود است.

حال مهمترین مشغولیت فکری کادر فنی استقلال پر کردن جای این دو مهره کلیدی و به حداقل رساندن تلفات در این بخش است. استقلالی ها نمی‌خواهند در بازی مهم خانگی به خاطر این نقیصه امتیازی از دست بدهند و این فرصت خوب را از دست بدهند.

منصوریان چند مهره برای جانشینی این دو امید در اختیار دارد. گزینه اصلی که به طور قطع به میدان خواهد رفت فرشید باقری هافبک ناراضی آبی هاست. فرشید که تا یکی دو هفته مانده به پایان فصل، ناراحت از نیمکت نشینی بود و قصد رفتن از استقلال را داشت حال در شرایطی قرار گرفته است که عصای دست سرمربی تیمش خواهد بود. باقری با زدن گل منجر به نایب قهرمانی آبی ها دوباره در چشم کادر فنی تیم محبوب شد و قصد ماندن در استقلال را دارد. باقری مهمترین آزمون خود در استقلال را پیش رو دارد و باید نشان دهد که چیزی از امیدهای آبی کم ندارد.

نفر دیگری که می‌تواند در کنار باقری قرار بگیرد فرشید اسماعیلی است. او که در این فصل بیشتر جلوی هافبک های دفاعی تیمش بازی کرده است و از جوانان موفق استقلال در نیم فصل دوم بوده است، توانایی بازی کردن یک خط عقب تر را نیز دارد. فرشید به نسبت پست هافبک دفاعی کمی فانتزی تر است و اگر در این پست قرار بگیرد باید محکم تر و با صلابت تر روی توپ های رقیب حاضر شود.

مجید حسینی هم یک بار در مقابل پدیده این پست را در غیاب امید ابراهیمی در دست گرفته بود و میتواند بازهم هافبک دفاعی آبی باشد. پست تخصصی حسینی دفاع مرکزی است ولی توانایی بازی در دفاع راست را نیز دارد. باید دید حسینی از دید منصوریان هوش و قدرت مورد نیاز برای حضور در پیشانی جبهه دفاعی استقلال در این بازی حساس را دارد یا نه.