آسیا

ضربه دوم AFC به نمایندگان ایران: داور بحرینی برای استقلال خوزستان

فوتبال ترایب- کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی بحث برانگیز یک داور بحرینی را برای دیدار استقلال خوزستان مقابل نماینده عربستان انتخاب کرد.

تیم مظلوم استقلال خوزستان نه در داخل شرایط مساعدی دارد و نه در آسیا. این تیم شهرستانی که با بضاعت اندک و مشکلات شدید مالی به جمع 16 تیم برتر آسیا وارد شده است حال باید در کشور عمان، ورزشگاه نامناسب، با داوری از بحرین به مصاف تیم قدرتمند الهلال عربستان برود.

تابه امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا از داورهای غیر عرب در دیدارهای تیمهای ایرانی با نمایندگان کشورهای عربی استفاده کرده است که با توجه به سوابق قبلی این داوران در بازیها و عملکرد جانبدارانه برخی از آنها، تصمیم بسیار منطقی ای بود و باعث میشد که حداقل تیمهای ایرانی با تمرکز و آرامش خاطر بیشتری به بازی فکر کنند.

این بار اما انتخاب علی السماهیجی از کشور بحرین به عنوان داور وسط بازی سه شنبه، این رویه مثبت را قطع کرد. بحرین سابقه نزدیکی با عربستان دارد و تیم های ما خاطره خوبی از رویارویی با تیم های این کشور را ندارند.

پس از اقدام سختگیرانه اعلام بازی بدون تماشاگر پرسپولیس، این دومین پالس منفی است که این روزها از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت شد.