ایران

گزارش سایت فیفا در مورد امید نورافکن؛ ستاره ایران از راه رسید

فوتبال ترایب- تنها دو روز مانده به آغاز رقابت های جام جهانی زیر 20 ساله ها در کره جنوبی، سایت فیفا در گزارشی به معرفی امید نورافکن، کاپیتان و ستاره تیم ملی ایران پرداخته است. در این گزارش آمده است:

” تنها یک هفته قبل، این هافبک بااستعداد که نقش مهمی در رسیدن تیم ایران به رقابت های جام جهانی زیر 20 سال ها داشت، کم کم به این نتیجه می رسید که باید از خانه برای موفقیت این در کره جنوبی دعا کند.

او که به نظر می رسید قربانی موفقیت خودش شده، نقشی کلیدی در تیم باشگاهی اش، استقلال داشت و همین می توانست باعث شود که این تورنمنت را از دست بدهد.

این هافبک جنگجو به سایت فیفا گفت:” افتخار می کنم که در تیمی که جایگاه ویژه ای در فوتبال ایران دارد، تاثیرگذار بودم. من جوانترین عضو تیم هستم و جایگاه خیلی خوبی دارم. مدیون مربی هایم هستم که این فرصت را به من دادند.”

او که با 18 سال و 271 روز، اولین بازی اش را برای استقلال انجام داد، نه تنها جوانترین عضو تیم فعلی است، بلکه جوانترین بازیکنی است که برای تیم اول استفلال بازی کرده و از آن زمان، قدم به قدم بهتر شده است.

او نه تنها در 5 دیدار از 6 بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان به طور کامل بازی کرد، که از ابتدای سال 2017 هم به یکی از بازیکنان ثابت و غیرقابل جانشین این تیم در لیگ ایران تبدیل شد. به همین دلیل، چندان عجیب نبود که علیرضا منصوریان، سرمربی استقلل، تمایل نداشت که در آستانه دیدار مقابل العین در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، نورافکن را از دست بدهد.

اما منصوریان در نهایت نظرش را تغییر داد و اکنون نورافکن که در آخرین دقایق به تیمش اضافه شد، می تواند نقشی کلیدی برای ایران در جام جهانی ایفا کند. این رقابت هایی است که او خوشحال است که آن را از دست نداده است.

”  با توجه به اینکه هر بازیکنی نمی تواند در چنین تورنمنتی حضور پیدا کند، امیدوارم که بتوانیم تجربه خوبی داشته باشیم و بهترین استفاده را از این رقابت ها ببریم. امیدارم با نتایج خوب و نمایش های قدرتمندانه که انتظار داریم، این رقابت ها بتواند تاثیر بسیار خوبی در دوران حرفه ای مان داشته باشد.”

یک هافبک فداکار

او که نبض تپینده ایران در مرکز زمین است، عجیب نیست که فیلیپ لام را الگوی خود می داند:” من بازیکنانی که فقط به دنبال کمک تیم هستند را تحسین می کنم؛ بازیکنانی که خودشان را وقف تیم می کنند و تنها به دنبال موفقیت هستند.”

مطمئنا ایران بدون بازیکنی که بخواهد چنین فداکاری ای را در زمین داشته اشد، ضربه بزرگی می خورد. نورافکن به عنوان کاپیتان دوم ایران در رقابت های زیر 19 ساله های آسیا، در همه دقایق صعود ایران تا نیمه نهایی، برای تیم ملی بازی کر؛ هرچند در این مرحله مغلوب عربستان شدند.

” رقابت های قهرمانی آسیا تجربه بیشتری به بازیکنان داد و به نظر من، تیم در بحرین نتایج خوبی گرفت. اکنون هدف ما رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی در جام جهانی است.”

ایران در جام جهانی با کاستاریکا، زامبیا و پرتغال همگروه است و چالش بزرگی پیش رو این تیم است:” زامبیا تیم قدرتمند و فوق العاده ای است. پرتغال هم بازیکنان بااستعدادی دارد، مانند ما. جایی برای اشتفاه کردن نیست.”

با حضور نورافکن در ترکیب اصلی ایران در دیدار روز یکشنبه مقابل کاستاریکا، می توان انتظار داشت که این تیم با اعتماد به نفس بیشتری پای به رقابت ها بگذارد.