لیگ ایران پرسپولیس

گزارش: راهنمای جذب بازیکن خارجی با داشتن حکم در فیفا!

فوتبال ترایب- فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از تکرار پرونده های جنجنالی باشگاهها در فیفا و اجبار آن ها برای رفع دعاوی منجر به حکم، قانون تازه ای وضع کرده و باشگاههای خاطی را از جذب بازیکن خارجی منع کرده است.

باشگاههای بزرگ ایران یعنی پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی به نوعی رکورد دار پرونده های در دست بررسی و به حکم رسیده هستند. تراکتورسازی که با حکم فیفا راه فراری ندارد و نمیتواند با فدراسیون وارد چانه زنی شود. استقلال وضعیت خوبی دارد و یکی دو پرونده نصفه نیمه باعث شده که مشکلی با فدراسیون نداشته باشد اما پرسپولیس که به گفته رییس فدراسیون بیشترین پرونده را در فیفا دارد وضعیتش لب مرز است.

البته امروز تاج در مصاحبه ای برای پرسپولیسی ها هم راه حلی داد تا آنها هم با خیال راحت به جذب منشا و بازیکنان عراقی مورد علاقه خود چشم بدوزند. راه عبور از قانون فدراسیون نه تسویه حساب با شکات که ” توافق با شاکی” اعلام شد.

به گفته مهدی تاج: “پرسپولیس مجموعه ای از وکلای بسیار خوب و کاربلد را به کار گرفته و دارند پرونده هایشان را صاف می کنند. آنها یکی یکی پرونده ها را صاف می کنند. یک دسته از پرونده ها رای نهایی و قطعی دارد. با این حال اگر باشگاه بر سر نحوه پرداخت این بدهی با طلبکاران به توافق برسد و حتی به ما اعلام کند که در چند قسط و به چه نحو این بدهی ها را پرداخت می کند، مشکلی نیست و محرومیت شامل حالشان نمی شود. پرسپولیس دارد همکاری می کند.”

به این ترتیب و همانگونه که ظن آن میرفت، این قانون هم جدا از عیب و حسنش، دولت مستعجل بود و عملا با این رویه کان لم یکن خواهد شد. مدیران باشگاههای خاطی فقط کافی است اعلام کنند، ” قسط بستیم” همین. بعید هم هست که کسی راستی آزمایی کند که آیا این اقساط پرداخت خواهد شد یا نه. صدای تشت های از بام افتاده هم وقتی در می آید که باز پنجره نقل و انتقال باشگاهی بسته شود و کسر امتیازی صورت بگیرد تا فدراسیون بگوید ما که گفته بودیم و باشگاه هم بگوید مشکل از مدیر قبلی بود.