لیگ ایران

نرخ سنگین داریوش شجاعیان: معاوضه با مسلمان و امید ابراهیمی یا یک میلیارد نقد

فوتبال ترایب- مدیرعامل گسترش فولاد برای فروش هافبک تکنیکی خود شروط نجومی گذاشت و اعلام کرد که در ازای داریوش شجاعیان یا یک بازیکن همتراز از استقلال و پرسپولیس میخواهد و یا یک میلیارد تومان پول. به نظر میرسد این قیمت بیشتر برای از دست ندادن شجاعیان باشد تا کسب درآمد.

هوشنگ نصیرزاده ضمن تایید صحبت شفاهی مسئولان پرسپولیس با وی گفت:” من با ترکاشوند در هتل المپیک دیداری سرپایی داشتیم و ایشان تلویحا بحث شجاعیان را مطرح کرد اما آداب حرفه‌ای در جهان فوتبال در ایران رعایت نمی‌شود.”

او به شجاعیان اخطار میدهد که نباید ذهنش را درگیر این پیشنهادها کند و به قراردادش با گسترش پایبند بماند: «شجاعیان نباید ذهن خودش را برای خروج از باشگاه گسترش فولاد تمرین دهد. چرا که قرارداد او با باشگاه ما سه‌ساله است و عرف و قانون برای جدایی یک بازیکن از باشگاه در فوتبال جهان به این شکل است که اولا باشگاه درخواست‌کننده برای اثبات اینکه با بازیکن مذاکره پنهانی نداشته باید نامه بزند. بعد هم قانون می‌گوید دو برابر مبلغ قرارداد بازیکن که برای شجاعیان 500 میلیون تومان است، می‌بایست به عنوان رضایتنامه به باشگاه مبدا پرداخت شود. “

مدیرعامل گسترش فولاد تبریز نرخ سنگینی برای جدایی هافبک خلاق خود معین میکند و می افزاید: “ما یا باید مبلغ توافق شده که همان دوبرابر قرارداد بازیکن است را دریافت کنیم یا اینکه با بازیکنانی همسطح داریوش شجاعیان که در دو تیم پرسپولیس و استقلال بازی می‌کنند معاوضه داشته باشیم. که از نظر ما مسلمان در پرسپولیس و امید ابراهیمی یا کاوه رضایی در استقلال می‌توانند گزینه‌های معاوضه باشند.”