لیگ قهرمانان آسیا استقلال

اطلاعیه باشگاه استقلال: بهانه برای محرومیت به AFC ندهید

فوتبال ترایب- پس از جریمه پرسپولیس و محرومیت تماشاگران این تیم از حضور در بازی با لخویا، باشگاه استقلال در اطلاعيه اي از هواداران خود خواست نسبت به محروميت احتمالي اين باشگاه در ليگ قهرمانان، هوشيارباشند.

در این بیانیه با اشاره به حکم تعلیقی باشگاه استقلال، از هواداران خواسته شده است تا با رعایت برخی موارد، اجازه ندهند تا مشکل پرسپولیس برای این تیم نیز ایجاد شود.

این اطلاعیه به این شرح منتشر شده است:” با توجه به حكم صاده از سوي كميته انضباطي AFC، باشگاه استقلال به دليل انداختن نور ليزر در ورزشگاه آزادي، به پرداخت مبلغ ٥٤ هزار دلار محكوم شد. با وجود شرايط سخت مالي و براي جلوگيري از محروميت هاي بيشتر، باشگاه استقلال اين مبلغ را پرداخت و پرونده خود در AFC را بست.

جريمه ديگري كه باشگاه استقلال در خطر محكوم شدن به آن قرار دارد، محروميت از برگزاري بازي خانگي بدون حضور تماشاگران است كه پيرو مذاكرات انجام شده با كنفدراسيون فوتبال آسيا، اين محكوميت براي يك سال به حالت تعليق درآمده است. البته چنانچه در مسابقات آينده تخلفات قبلي تكرار شود، اين محكوميت از سوي AFC به اجرا در مي آيد و استقلال بايد در ليگ قهرمانان آسيا بدون تماشگر بازي كند.

لذا باشگاه استقلال از كليه هواداران عزيز و گرامي خود تقاضا دارد براي جلوگيري از محروميت و پرداخت جرايم بيشتر، اين نكات را مد نظر قرار دهند:

١- از انداختن هرگونه نور ليزر به داخل زمين، به طور جد خودداري كنند.

٢- از پرتاب هرگونه مواد محترقه، بطري آب و اشياء ممنوعه، خودداري شود.

٣- براي مسابقه دوشنبه شب فقط به تشويق تيم محبوب خود پرداخته و از سردادن هرگونه شعاري كه بي احترامي به تيم حريف و يا تيم داوري باشد، پرهيز نمايند.

ترديدي نيست كه هواداران عزيز و فهيم استقلال خود به اين نكات به خوبي واقف بوده و اقدامي نمي كنند كه به زيان تيم محبوبشان تمام شود و اگر كسي در لباس هوادار استقلال قصد انجام چنين كارهايي داشت، او را به ماموران انتظامي مستقر در ورزشگاه معرفي مي نمايند.”