پرسپولیس

ضربه سنگین به پرسپولیس: بازی رفت با لخویا بدون تماشاگر

فوتبال ترایب- رفتار هواداران پرسپولیس در دیدار با الوحده محرومیت سنگینی برای این تیم و تماشاگرانش از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی داشت. “بازی رفت با لخویای قطر بدون تماشاگر”

بنابر اعلام پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه، صبح امروز چهارشنبه کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه‌ای را برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد که بر اساس آن، تماشاگران پرسپولیس از حضور در بازی با لخویا در چارچوب بازی رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ محروم شدند.

حرکات تماشاگران بازی الوحده و پرسپولیس درست چند روز بعد از جریمه های فیفا برای تیم ملی فوتبال، دوباره پرونده تازه ای برای ایران در کمیته انضباطی فدراسیون گشود. لیزر اندازی در چشم بازیکنان رقیب از همان ابتدای بازی داور بازی را به واکنش واداشت. در ادامه نیز برخی حرکات باعث شد که سران الوحده بلافاصله پس از بازی، نسبت به این موضوع معترض شده و سعی کنند شکست خود را با تهدید به شکایت لاپوشانی کنند.

رسانه های عربی حاشیه خلیج فارس نیز در این یکی دو هفته بارها با به تصویرکشیدن برخی صحنه های رقم خورده در بازی پرسپولیس با الوحده نسبت به حرکات رخ داده از سوی طرفداران این تیم اعتراض کردند. از کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز خبر می رسد که کمیته انضباطی احتمالا جریمه مالی سنگینی برای پرسپولیسی ها در نظر خواهد گرفت و حتی بحث روی ممنوعیت حضور تماشاگران نیز وجود دارد.

در نامه کنفدراسیون با اشاره به اینکه باشگاه پرسپولیس در سال ۲۰۱۵ به خاطر رفتارهای مشابه تماشاگران خود با محرومیت تعلیقی روبرو بوده است، آن حکم را پس از دو سال برای بازی با لخویا اعمال کرد. و مشخص نیست که آیا میتوان تجدیدی نظر خواهی کرد یا خیر.