اسپانیا

مسی و کفش طلا؛ ستاره بارسا به رکورد رونالدو می‌رسد؟

فوتبال ترایب- با نزدیک شدن به پایان رقابت های این فصل لیگ های اروپایی، لیونل مسی، ستاره بارسلونا، در آستانه رسیدن به عنوان بهترین گلزن اروپا برای چهارمین بار است.

ستاره آرژانتینی در پیروزی این هفته بارسا مقابل لاس پالماس موفق به گلزنی نشد اما با زدن 35 گل در در رقابت های این فصل لالیگا، بیش از هر بازیکن دیگری در رقابت های این فصل لیگ های داخلی موفق به باز کردن دروازه حریفان شد.

تنها یک رقیب وجود دارد که می تواند بین ستاره بارسا و کفش طلا فاصله بین بیندازد؛ باس دوست، ستاره هلندی اسپورتینگ لیسبون.

دوست که دو فصل قبل در ولفسبورگ هم نمایش های درخشانی ارائه داد، در تابستان گذشته به لیسبون رفت.

این مهاجم هلندی برم خوبش را در لیگ پرتغال ادامه داد و در 29 دیداری که در ترکیب اصلی اسپورتینگ قرار گرفت، 31 گل به ثمر رساند.

ستاره هلندی 4 گل کمتر از زده؛ در حالی که برای هر دو بازیکن، تنها یک دیدار تا پایان فصل باقی مانده است. روبرت لواندوفسکی هم با یک گل کمتر، در رتبه سوم قرار دارد.

ادینسون کاوانی این فصل 33 گل برای پاری سن ژرمن به ثمر رساند؛ تنها دو گل کمتر از مسی اما با توجه به اینکه لیگ فرانسه از نظر ضریب یوفا، پایین تر از لیگ پرتغال قرار دارد (1.5 در مقابل 2)، ارزش گل های او کمتر از گل هایی است که باس دوست به ثمر رسانده است.

زدن 4 گل در یک دیدار برای باس دوست کار راحتی نخواهد بود اما او در همین فصل در دیدار مقابل توندلا، یک بار موفق به این کار شده است.

هرچند گل های او برای قهرمانی اسپورتینگ کافی نبود و این تیم در رقابت های این فصل لیگ پرتغال در رتبه سوم قرار گرفت اما مسی می تواند به بارسا کمک کند تا بالاتر از رئال، در لالیگا قهرمان شود.

مسی در فصل های 10-2009، 12-2011 و 13-2012 برنده کفش طلا شد و اگر بتواند یک بار دیگر این جایزه را ببرد، با رکورد 4 کفش طلای کریس رونالدو برابری خواهد کرد.