پرسپولیس

خرید شجاعیان؛ اعلام خطر مدیران قرمز به مسلمان

فوتبال ترایب- اقدام پرسپولیس برای جذب داریوش شجاعیان کمی تعجب برانگیز است. حضور سروش رفیعی و محسن مسلمان آماده در پست مشابه شجاعیان از یک طرف، تجربه و عملکرد داریوش و دعوتش به تیم ملی که باعث میشود او برای نیمکت نشینی مهره مناسبی نباشد، از طرف دیگر، دلیل خرید این بازیکن برای قرمزها را مبهم می‌کند.

یکی از دلایلی که احتمالا این خرید را توجیه میکند، ترانسفر شدن احتمالی سروش رفیعی است. سروش در نیم فصل به قرمزها اضافه شد و بلافاصله به مهره کلیدی پرسپولیس در تغذیه مهاجمان تبدیل شد. قرارداد سروش در پایان فصل به اتمام میرسد و او مایل است که فوتبالش را در خارج از ایران ادامه دهد. اما تا به امروز مشتری خوب و قابل اعتنایی برای خرید او پیش قدم نشده است. جدی ترین پیشنهاد سروش از تیم متوسط دسته دومی آلمانی است که نمیتواند انتخاب خوبی نسبت به پرسپولیس برای او باشد.

گمانه دیگری که در این باره وجود دارد پیدا کردن جایگزینی برای محسن مسلمان است. مسلمان در این فصل از بهترین های پرسپولیس بوده است و از دید کارشناسان از بهترین مهره های پرسپولیس و لیگ برتر بوده است ولی او به اندازه هنرش در زمین، در حاشیه نیز هنرمند و جنجالی است. تیم مسلمان، طارمی، احمدزاده و کامیابی نیا به کاپیتانی مسلمان، نقش پر رنگی در اتفاقات و داستانهای پشت صحنه پرسپولیس داشته اند که برخی نمودهای حرکات آنها را در آیتم معروف برنامه نود و شوخی با سرپرست و کاپیتان تیم و یا حرکات تحریک کننده پایان بازی با الوحده دید.

پرسپولیس امسال هر چقدر در زمان بازی خوب و یکدست بود، در حواشی نمره خوبی نگرفت. ماجراهای کشدار رامین رضاییان و اخراج وی، اعتصاب در روزهای پایانی لیگ و رودر رو شدن بازیکنان با هواداران باعث رنجش و قهر برخی از دوستداران قرمزها شده است.

شاید مدیران پرسپولیس با این اقدام با یک تیر دو نشان بزنند. هم جایگزین احتمالی برای سروش داشته باشند و هم شمشیر داموکلس را بالای سر مسلمان قرار بدهند که بیشتر به فکر استعداد و بازیگری خود باشد و دوز حاشیه خود را کاهش دهد.

مسلمان هنوز با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارد و البته در میان هواداران محبوب است. به همین دلیل کنار گذاشتن یا قرار دادن نام او در لیست مازاد اصلا منطقی نیست.

در این شرایط مدیران باشگاه به دنبال فراهم کردن شرایطی برای انتقال او به یک تیم اروپایی یا یکی از تیم‌های باشگاهی حاشیه خلیج فارس هستند تا هم حاشیه‌ها را از تیم خود دور کنند و هم در مقابل هواداران قرار نگیرند. به همین دلیل است که پاسخ مثبتی به باشگاه آلمانی خواهان سروش رفیعی نداده‌اند.

آنها منتظرند تا پیشنهادی برای مسلمان برسد و با انتقال او، سروش را در پرسپولیس ماندنی کنند و داریوش شجاعیان را هم برای پر کردن جای خالی مسلمان به خدمت بگیرند. پروژه‎ای که از سر گذراندنش کمی سخت است اما به نظر مسئولان پرسپولیس ارزش وقت گذاشتن را دارد و می‌تواند حاشیه‌های پرسپولیس را برای فصل آینده به حداقل برساند.