استقلال

منصوریان بر سر دوراهی: جباری یا جپاروف

فوتبال ترایب- یکی از خلاهای ترکیب فعلی استقلال عدم حضور یک هافبک خلاق و بازیساز در قلب ارنج تیم است. این موضوع باعث شده است تا موقعیتهای گل استقلالی ها کمتر شده و کادر فنی برای گلزنی بیشتر دل به ارسال از جناحین یا شوتهای پشت محوطه ببندند.

منصوریان که به خوبی به این ضعف آگاه است در نیم فصل قصد داشت با افزودن سرور جپاروف کاپیتان تیم ملی ازبکستان به جمع شاگردانش، این مشکل را حل کند. روشی که با چراغ قرمز فیفا در جذب بازیکن خارجی ناتمام ماند و دارنده عنوان بهترین بازیکن سال آسیا سر از سپاهان در آورد.
از همان روزهای معرفی جپاروف در باشگاه انتقادهایی نسبت به سن و سال او و افت کیفیت بازی او در سالهای اخیر ایجاد شد. جپاروف 34 ساله با اینکه قاعدتا در اوج پجتگی دوران فوتبالی خود قرار دارد یک نیم فصل فرصت داشت تا در سپاهان خود را به منتقدان اثبات کند. اتفاقی که تقریبا نیفتاد. جپاروف با اینکه ازیکن استانداردی بود ولی آن شاه کلیدی نشان نداد که استقلالی ها انتظارش را می‌کشیدند.

مجتبی جباری بازیکن سالهای دور استقلال که آفتابش در قطر غروب کرده و دیگر جایی در ترکیب فصل بعد الاهلی ندارد هم گزینه خوبی برای این پست است. استقلال پس از خروج جباری هیچ گاه نتوانست جایگزین شش دانگی برای او پیدا کند و همیشه در این منطقه ضعف داشت. حال جباری در استانه 33 سالگی و در سالهای پایانی فوتبالش بدش نمی آید که به تیم سابقش برگردد و وداع خوبی با فوتبال داشته باشد.

منصوریان در حال حاضر بر سر دوراهی قرار دارد.جپاروف نیز به نظر میرسد تمایلی به ورود به استقلال ندارد. حال این از پیشنهاد اغواکننده سپاهان باشد یا مشکلات خانوادگی هنوز مشخص نیست. جباری هم بازیکنی است که حاشیه های خاص خودش را دارد و علی رغم اینکه کیفیت فنی او قابل بحث نیست ولی حاشیه های خاص خود را نیز به تیم وارد خواهد کرد.
باید دید منصوریان به دنبال گزینه سومی خواهد گشت یا با همین دو کارت بازی خواهد کرد.