لیگ ایران تراکتورسازی

جواد نکونام سرمربی تراکتورسازی در سال سخت

فوتبال ترایب- مدیران تراکتورسازی برای هدایت این تیم در لیگ آینده با جواد نکونام به توافق رسیدند. کاپیتان سابق تیم ملی و هافبک سابق اوساسونا و استقلال در فاصله کوتاهی از خداحافظی از دنیای فوتبال روی نیمکت داغ یکی از محبوب ترین تیم های ایران قرار خواهد گرفت.

مصطفی آجورلو امروز مذاکرات نهایی را با جواد نکونام انجام داد و قرار شد سکان هدایت این تیم در سال سخت محرومیت از جذب بازیکن را به دست دستیار سابق کی روش سپرده شود.نکونام در اولین تجربه سرمربیگری خود، در تیمی حاضر خواهد شد که به دلیل پرونده های مالی در فیفا نمیتواند بازیکن تازه ای جذب کند و برخی از ستارگان فعلی آن نیز همانند ادینیو آن را ترک کرده اند.

نکونام در واکنش به اعلام این خبر در بیانیه ای اظهار داشت:” برای هر شخصی انتخاب اولین تیمی که قرار است به عنوان سرمربی در آن مشغول به کار شود از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. به خصوص برای بنده که بعد از یک دوره همکاری پر از تجربه با کارلوس کی‌روش در نیمکت تیم ملی فوتبال ایران و فعالیتی نزدیک به یک دهه در لالیگای اسپانیا و حضور در سطح اول فوتبال جهان، اینک باید دست به انتخابی مهم و پر از مسئولیت بزنم.”

هافبک سابق تیم ملی ادامه داد: “حال با پیشنهادی روبه‌رو هستم که مطمئنم اگر به هر یک از هم‌صنفان من و دوستان عزیزم در این عرصه پیشنهاد شود نمی‌توانند به راحتی از آن بگذرند و نسبت به آن بی‌تفاوت باشند چه بسا که انتخاب تیم تراکتورسازی مسئولیت‌های زیادی را بر شانه هر کسی که به عنوان سرمربی و حتی بازیکن قدم بر این تیم می‌گذارد قرار می‌دهد.”
نکونام در ادامه افزود: “من از سال‌های دور به تیم تراکتورسازی علاقه‌مند بودم و اکنون بی‌شک می‌توانم از تجاربی که سال‌ها در لالیگا و در کنار بزرگان فوتبال در اروپا کسب کردم و همچنین کار با بزرگانی چون کارلوس کی‌روش، برانکو و مربیان ایرانی که سال‌ها به عنوان بازیکن افتخار حضور در کنار آنها را داشتم نهایت بهره را ببرم هر چند که راه دراز است و پر پیچ و خم.”

او با اشاره به اهمیت برنامه ریزی و همدلی و همکاری هواداران این تیم افزود:” حضور و کار کردن در چنین تیمی نیازمند یک برنامه بلندمدت است و من به خوبی می‌دانم که با کار اصولی، برنامه‌ریزی دقیق و واقعیت‌پذیری شرایط موجود می‌توان به آنچه که خواسته میلیون‌ها هوادار این باشگاه است رسید. بر کسی پوشیده نیست که ناملایمتی‌ها سد راه تراکتورسازان شده اما هدف اولم این است که با آرامش و اتکا به کمک مردم برای رساندن تراکتورسازی به ساحل امن و آرامش تلاش کنم و در این راه نیازمند همیاری، همکاری و همدلی هواداران هستم.”

نکونام در پایان گفت که شعار من در صورت انتصاب در تراکتور این خواهد بود: ” امروز و فردای تراکتور را با هم می سازیم”. این شعار با فوتبال پاک، مدرن و شاداب به نتیجه خواهد رسید. برنامه من قطعا این است که با فوتبال تهاجمی و زیبا، شور و شوق فراوان برای تیم ایجاد کنم.”