انگلیس

سیتی 2-1 لستر: پسران پپ به چمپیونزلیگ نزدیک‌تر شدند

فوتبال ترایب- منچسترسیتی در دیداری خانگی موفق شد با نتیجه 2-1 لسترسیتی را شکست بدهد و به رتبه سوم جدول لیگ برتر صعود کند.

شاگردان پپ گوارذیولا که تا چند هفته قبل برای قرار گرفتن در رتبه چهارم جدول لیگ برتر تلاش می کردند، اکنون با صعود به رتبه سوم، می توانند به کسب سهمیه مستقیم چمپیونزلیگ امیدوار باشند.

سیتی بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از اینکه چند موقعیت بسیار خوب را از دست داد، سرانجام در دقیقه 29 به گل رسید. روی پاس عالی لروی سانه، این داوید سیلوا بود که توانست با یک ضربه بی نقص، کار را تمام کرد.

برتری سیتی ادامه پیدا کرد و تنها 7 دقیقه بعد، این تیم به گل دوم رسید. خطای مدافع لستر روی سانه، یک ضربه پنالتی نصیب سیتی کرد که گابریل ژسوس برخلاف جهت حرکت کاسپر اشمایکل، آن را تبدیل به گل کرد.

لستر که چیزی برای ازدست دادن نداشت، پیش کشید و در دقیقه 42، یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی ارسال مارک آلبرایتون، این شینجی اوکازاکی بود که با ضربه ای تماشایی، حساب کار را 2-1 کرد.

در نیمه دوم هر دو تیم تلاش زیادی کردند تا به گل های بعدی برسند و حتی لسترسیتی صاحب یک ضربه پنالتی شد اما ضربه ریاض محرز به دلیل برخورد توپ به هر دو پایش در هنگام زدن ضربه، خطا اعلام شد تا تیم میهمان از رسیدن به گل تساوی بازبماند و سیتی به یک پیروزی باارزش برسد.