اروپا آلمان

لایپزیش 4-5 بایرن مونیخ: بازگشت عجیب باواریایی ها

فوتبال ترایب- بایرن مونیخ در دیداری جذاب و تماشایی، در حالی که تا 7 دقیقه به پایان بازی با 2 گل از حریف عقب بود، در نهایت موفق شد 5-4 به پیروزی برسد.

بایرنی ها که دو هفته قبل قهرمانی شان را قطعی کردند، در این دیدار شروع خوبی نداشتند اما با یک پایان طوفانی، توانستند به بردی به یاد ماندنی برسند.

تنها دو دقیقه از بازی سپری شده بود که لایپزیش به گل اول رسید؛ این برتری تا دقیقه 17 پایدار بود و بایرنی ها توسط روبرت لواندوفسکی با یک ضربه پنالتی کار را به تساوی کشیدند.

10 دقیقه بعد بار دیگر لایپزیش پیش افتاد و این نتیجه تا پایان نیمه اول پا برجا ماند.

لایپزیش در ابتدای نیمه دوم به گل سوم رسید اما در دقیقه 60 بایرن توانست اختلاف را به یک گل کاهش دادند. ولی 5 دقیقه بعد لایپزیش توانست حساب کار را 4-2 کند تا به نظر برسد که بایرنی ها یک شکست سنگین را تجربه خواهند کرد.

ولی این پایان کار نبود. در دقیقه 84 لواندوفسکی حساب کار را 4-3 کرد و در دقیقه 90، ضربه آزاد آلابا، کار را به تساوی کشید. در نهایت در چهارمین دقیقه از وقت های تلف شده، بایرن روی حرکت عالی آرین روبن به گل پنجم رسید و به یک پیروزی شیرین دست پیدا کرد.

در دیگر دیدارهای مهم، وردربرمن 5-3 مغلوب هوفنهایم شد و امیدهای این تیم برای کسب سهمیه لیگ اروپا از بین رفت. دورتموند هم مقابل آگسبورگ با تساوی 1-1 متوقف شد تا شانس رسیدن به عنوان نایب قهرمانی را از دست بدهد.