لیگ قهرمانان آسیا

آیین نامه لیگ قهرمانان آسیا: کارت‌های زرد گروهی بخشیده می‌شود

فوتبال ترایب- پس از حرف و حدیثهایی که درباره پاک شدن کارت زرد در مراحل مختلف لیگ قهرمانان آسیا به وجود آمد بررسی آیین نامه این لیگ در سال 2017 که در سایت AFC‌ موجود است نشان میدهد که تک کارتهای زرد در پایان مراحل مختلف بخشیده شده و به مرحله بالاتر منتقل نمیشود. تنها استثنای این قانون بین مرحله یک هشتم و یک چهارم است.

در بخش 57 این آیین نامه که درباره اخطارها بحث شده است آمده است که در پایان مرحله اولیه، مرحله پلی آف، مرحله گروهی و پس از نیمه نهایی، تک کارتهای زرد بازیکنان بخشیده شده و تنها کسانی که دو کارت زرد یا کارت قرمز دریافت کرده اند و یا جریمه انضباطی شده اند نمیتوانند به اندازه جریمه خود در مراحل بعدی تیم خود را همراهی کنند.

آیین نامه در بند چهارم این بخش به صراحت آورده است که هر بازیکنی که مرحله گروهی را تنها با یک کارت زرد به پایان ببرد، این کارت در مرحله حذفی پاک خواهد شد.

با توجه به این موضوع از میان سه تیم صعودکننده کشورمان به مراحل حذفی، تنها علی قربانی مهاجم استقلال است که با دریافت کارت زرد در بازی با التعاون دو کارته شد و اولین بازی استقلال با العین را از دست خواهد داد. بقیه بازیکنان تک اخطاره استقلال، پرسپولیس و استقلال خوزستان بدون مشکل در بازهای هفته آینده به میدان خواهند رفت.