اروپا لیگ اروپا

منچستریونایتد- سلتاویگو؛ مورینیو به آرزویش می رسد؟

فوتبال ترایب- منچستریونایتد امشب در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا، میزبان سلتاویگو است.

شاگردان ژوزه مورینیو که در دیدار رفت با گل دیدنی مارکوس راشفورد، 1-0 به پیروزی رسیدند، امید زیادی دارند که بتوانند در دیدار امشب به یک پای فینال استکهلم تبدیل شوند.

حتی در شرایطی که مورینیو به دلیل مصدومیت های پرتعداد، چند نفر از ستاره های اصلی تیمش را در اختیار ندارد.

او در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی گفت:” برای باشگاه خیلی مهم است که به فینال یک رقابت اروپایی برسد و برای تنها جامی که باشگاه تا به حال نبرده، مبارزه کنیم. این یک سفر طولانی است. این بازی شماره 14 ما در این رقابت هاست و ما به سختی مبارزه خواهیم کرد.

از نظر انگیزه، ما و سلتا برابر هستیم. برای سلتا شاید این مهمترین دیدار تاریخ باشگاه شان باشد. احساس من در مورد این دیدار این است که مهمترین بازی ما خواهد بود. اهمیتی ندارد قبلا چه رخ داده است؛ مسئله مهم این است که بعدا چه پیش می آید.”

جبران شکست در دیدار رفت برای سلتا اتفاق تازه ای نیست. آنها در 5 صعودشان در مراحل حذفی رقابت های اروپایی، دو بار در دیدار رفت در خانه شکست خوردند؛ از جمله در مرحله یک شانزدهم نهایی این فصل مقابل شاختار دونتسک.

هرچند سلتا در 4 دیدار اخیرش مقابل تیم های انگلیسی شکست خورده و آخرین پیروزی آنها مقابل انگلیسی به سال 2000 مقابل استون ویلا برمی گردد.

اخبار تیم ها:

مروان فلینی که در رقابت های لیگ برتر محروم است، می تواند در این دیدار برای یونایتد بازی کند؛ ضمن اینکه آنتونیو والنسیا هم که دیدار مقابل آرسنال را از دست داده بود، در تمرینات روز گذشته یونایتد حضور داشت.

زلاتان ابراهیموویچ به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو دیگر در این فصل به میدان نخواهد رفت؛ ضمن اینکه مارکو روخو، لوک شاو، اشلی یانگ و تیموتی فوسو منصاح هم مصدوم هستند.

در مقابل، بازگشت پابلو هرناندس بهترین خبر برای ادواردو بریتزو، سرمربی سلتاست. کادر پزشکی سلتا اعلام کرده اند که این بازیکن مشکلی برای بازی کردن در این دیدار ندارد.

بریتزو  تنها جوزپه روسی را در اختیار ندارد و می تواند تیمش را با قوای کامل به مصاف شیاطین سرخ بفرستد.

آمار:

– در اولین دیدار رویارویی دو تیم در رقابت های اروپایی در دیدار رفت، منچستریونایتد موفق شد با نتیجه 1-0 به پیروزی برسد.

– این اولین بار است که سلتا به نیمه نهایی رقابت های لیگ اروپا/ جام یوفا، می رسد. آنها پیش از این، سه بار در مرحله یک چهارم نهایی حذف شده بودند.

– منچستریونایتد در هر 18 بار گذشته در مراحل حذفی رقابت های اروپایی که دیدار رفت را در خانه حریف برده، توانسته به مرحله بعد صعود کند.

روند 5 بازی بدون شکست سلتا در دیدار رفت به پایان رسید (4 پیروزی و یک تساوی) در حالی که یونایتدها در 9 بازی اخیرشان در رقابت های اروپایی شکست نخوردند (7 پیروزی و دو تساوی)