اسپانیا

چگونه مصدومیت گرت بیل، رئال را به بهترین سیستم رساند؟

فوتبال ترایب- رئال مادرید امشب می تواند برای سومین بار در چهار فصل اخیر به فینال چمپیونزلیگ برسد؛ موفقیتی که با بازی با سیستم 2-4-4 به آن دست پیدا می کند.

تیم زین الدین زیدان بعد از پیروزی 3-0 دیدار رفت، امشب باید کار را تمام کند و این مصدومیت گرت بیل بود که باعث شد این مربی فرانسوی ها به سیستم 2-4-4 روی بیاورد.

رئال به لطف این سسیستم توانست رقیب همشهری را به گوشه رینگ ببرد و امشب هم مطمئنا برای تکمیل ماموریتیش، از شیوه مشابهی استفاده خواهد کرد.

غیبت بیل به معنای است که خبری از مثلث بی بی سی (کریم بنزما، گرت بیل و کریس رونالدو) نخواهد بود. البته بنزما و رونالدو از ابتدا به میدان خواهند رفت و پشت سر آنها، لوکا مودریچ، کاسمیرو، تونی کروس و ایسکو در خط میانی قرار می گیرند.

این چهار هافبک معمولا به شکل لوزی (الماسی) بازی می کنند؛ کاسمیرو در جلوی خط دفاعی، مودریچ و کروس کمی جلوتر و ایسکو هم پشت دو مهاجم. مارسلو و دانیلو هم به عنوان دو مدافع کناری، عرض زمین را برای رئال پوشش می دهند.

نتیجه هفته گذشته واقعا خیره کننده بود. آمار اپتا نشان می دهد که کروس از 104 پاس، 100 پاس صحیح داشت و آمار 96 درصد پاس صحیح را به ثبت رساند.

براساس آمار مارکا، پاس های 14.8 درصد از کل پاس های تیم رئال را تشکیل می داد و پس از او، مودریچ در فاصله کمی قرار داشت.

این دو بازیکن این سیستم را دوست دارند زیرا حضور مدافع کناری در کناره ها، کاسمیرو در پشت سر و سه گزینه هجومی در جلوی زمین، شرایط بسیار مناسبی را برای آنها رقم می زند.

این سیستم برای نیمکت نشینان هم مطلوب است زیرا مارکو آسنسیو، خامس رودریگس، ماتئو کوواچیچ و لوکاس واسکز همگی می توانند توانایی های شان را در این سیستم به نمایش بگذارند.

آسنسیو و واسکز در نیمه دوم دیدار رفت به زمین رفتند و هر دو پاس گل دادند. خامس فرصت بازی پیدا نکرد اما در دیدار مقابل گرانادا از ابتدا به میدان رفت و دو گل زد.

اما بازی های خوب رئال در این سیستم، شرایط را برای گرت بیل دشوار کرده است؛ هرچند اگر او برای فینال کاردیف آماده باشد، بعید است که زیدان از او استفاده نکند.

هم تیمی های بیل تمام تلاش شان را کردند تا به او روحیه بدهند اما این مصدومیت تازه می تواند چهارمین فصل حضور ستاره ولزی در رئال را ناامیدکننده تر از قبل کند.

بعید است که بیل بتواند در دیدارهای باقی مانده رئال در لالیگا که 10 روز دیگر به پایان می رسد، به میدان برود اما فینال لیگ قهرمانان سه هفته دیگر خواهد بود و امیدهایی برای بازگشت او وجود دارد.

بیل در دو قهرمانی اخیر رئال در لیگ قهرمانان نقش مهمی داشته و اگر او 100 درصد آماده باشد، بعید است که زیدان این فرصت را از دست بدهد اما شاید موفقیت سیستم 2-4-4 باعث شود تا سرمربی فرانسوی از او به جای بنزما استفاده کند تا لوزی خط میانی رئال در فینال کاردیف هم مقابل یوونتوس به میدان برود.