استقلال

منصوریان به دنبال شکستن نوار ناکامی مقابل اماراتی ها

فوتبال ترایب- با توجه به برد الاهلی امارات مقابل لوکوموتیو، استقلال حتی با زدن گلهای بیشتر نیز در گروه خود دوم می‌شد. دوم شدن این مزیت را برای آبی ها دارد که با حریف عربستانی روبرو نخواهند شد و میتوانند بازی خانگی را در آزادی برگزار کنند. ولی این نتیجه باعث شد دوباره علی منصوریان در برابر تیم قدرتمندی از امارات قرار بگیرد.

استقلال در دور اول بازی ها، در آخرین لحظات به تیم هم گروه اماراتی خود باخت و در خانه نیز نتوانست این تیم را شکست دهد. حال العین که امسال در لیگ امارات با یک امتیاز اختلاف با الاهلی به مقام چهارم رسیده و سال آینده در لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور نخواهد داشت با توپ پر به دیدار استقلال خواهد آمد.

العین در مرحله گروهی ذوب آهن دیگر نماینده ما را از گردونه خارج کرد. این تیم در دو دیدار رفت و برگشت توانست 4 امتیاز از ذوب آهن دشت کند.

منصوریان پیش از این با نفت تهران با العین هم گروه بود و خاطره خوبی از این تیم ندارد. در فصل 2015 در دو بازی رفت و برگشت جز یک تساوی 1-1 در تهران و شکست سنگین 3-0 در امارات نتیجه دیگری از رویارویی دو تیم رقم نخورد تا منصوریان و شاگردانش در مرحله حذفی بالاجبار با قرعه ای دشوار به مصاف الاهلی عربستان بروند. جدالی که با نتیجه رویایی 2-2 در دو بازی رفت و برگشت به پایان رسید و شاگردان زردپوش منصوریان به خاطر گل زده در خانه حریف به جمع هشت تیم برتر آسیا رسیدند و در این مرحله به الاهلی امارات باختند.

در آن فصل العینی ها یکی از بهترین نمایش های خود را چه در بازی رفت چه در بازی برگشت مقابل علیرضا منصوریان و شاگردانش ارائه دادند و تا مرحله یک هشتم نهایی نیز پیش آمدند اما حذف شدند تا سال بعد به تاخت و تازهای آسیایی خود ادامه داده و با ستاره ای همچون عمر عبدالرحمان به فینال آسیا رسیده و مقابل حریف کره ای ناکام بمانند.

العینی که دارای یکی از بهترین خطوط تهاجمی در قاره کهن است با بازیسازی مغز متفکر و باهوشی همچون عموری قطعا روزهای سختی را برای استقلال رقم خواهد زد و باید منتظر ماند و دید منصوریان و شاگردانش چه تمهیدی برای عبور از این تیم سخت کوش خواهند داشت.