ایران

فهرست جدید تیم ملی؛ سورپرایزهای تازه کی‌روش

فوتبال ترایب- کادر فنی تیم ملی بیست بازیکن را به اردوی آماده سازی تیم ملی در اتریش و بازی دوستانه با مونته نگرو دعوت کرد؛ فهرستی که باز هم با سورپرایزاهای خاص کی روش همراه بود. دعوت از بازیکنی که یک فصل مصدوم است و بازیکنی که ماههاست تیم ندارد، کاری است که فقط در توان کی روش است.

در فهرست تازه، بازیکنان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا دعوت نشده اند. سه تیم پرسپولیس، استقلال و استقلال خوزستان در این فهرست نیستند تا برای مراحل حذفی لیگ قهرمانان در اختیار باشگاه خود باشند.

اتفاق جالب این فهرست، دعوت از حسین کنعانی زادگان است. او که در دومین بازی فصل مصدوم شد و از فهرست استقلال کنار گذاشته شده بود، در حالی به این اردو دعوت شد که حدود 9 ماه است در هیچ دیدار رسمی یا غیر رسمی حضور نداشته است. رامین رضاییان هم پس از جنجال های پرسپولیس، از این تیم کنار گذاشته شد و ماههاست بازی نمیکند ولی علاقه کی روش به او باعث شد که باز هم از دید وی دور نشود.

سرمربی پرتغالی به برخی از لژیونرهای موفق ایرانی استراحت داد تا با ریکاوری فصل پرفشار برای اردوی نهایی تیم ملی و بعد از بازی دوستانه با مونته نگرو به تیم ملی اضافه شوند.نفراتی مثل علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد که در لیگ هلند بازی های فشرده ای دارند در کنار مسعود شجاعی از پانیونیوس به تیم ملی دعوت نشدند تا با استراحت کافی برای بازی با ازبکستان آماده شوند.

دعوت از حامد لک که در این فصل بازی های خوبی برای صبا و سایپا انجام داد و بازگشت او به لیست کارلوس کی روش قابل توجه است. همچنین حضور وحید محمدزاده مدافع ذوب آهن نیز از جمله نکات جالب این لیست است.

اسامی 20 بازیکن دعوت شده به اردوی آماده سازی تیم ملی در اتریش و بازی دوستانه با مونته نگرو به این شرح است، فهرستی که بازیکنان پرسپولیس، استقلال و استقلال خوزستان به دلیل حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا فرصت حضور در آن را از دست دادند.

دروازه بان‌ها:

محمدرضا اخباری، رشید مظاهری، حامد لک

مدافعان:

رامین رضاییان، محمدحسین کنعانی زادگان، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی، عزت الله پورقاز، وحید محمدزاده، سعید آقایی

هافبک ها:

مهدی ترابی، سعید عزت اللهی، علی کریمی، احسان حاج صفی، اشکان دژاگه، احسان پهلوان

مهاجمان:

ساسان انصاری، کریم انصاریفرد، سردار آزمون