استقلال

عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان؛ استقلال در صدر

فوتبال ترایب- با پایان یافتن مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فرصت خوبی است تا عملکرد تیم های ایرانی حاضر در این رقابت ها مورد بررسی قرار بگیرد. از میان چهار نماینده ما، پرسپولیس، استقلال تهران و خوزستان توانستند به مرحله بعد راه یابند و ذوب آهن اصفهان با کسب رتبه سوم در گروه خود از راه یابی به مرحله بعد بازماند.

رتبه اول: استقلال تهران: استقلالی ها با سه برد و کسب 11 امتیاز، از نظر تعداد پیروزی در منطقه غرب آسیا پس از و از نظر امتیاز، پس از لخویا لخویای 14 امتیازی و العین و الهلال عربستان 12 امتیازی قرار گرفت. آبی های پایتخت توانستند در این بازی ها 10 گل به ثمر برسانند که عملکرد متوسطی نسبت به سایر تیمهای این منطقه بود. جالب اینجاست که الوحده که با 4 امتیاز در گروه خود چهارم شد، 12 گل در این بازی ها زده بود.

بهترین عملکرد استقلالی ها در خط دفاعی بود، آبی های تهرانی و اهوازی در کنار هم با 5 گل خورده بهترین خطوط دفاعی این مرحله را داشتند و بار دیگر اهمیت گل نخوردن را در بازی های تورنمنتی گوشزد کردند.

رتبه دوم: پرسپولیس: پرسپولیسی ها نتوانستند درخشش لیگ را در این جام تکرار کنند و در روز آخر با کمک بازی جوانمردانه الهلال عربستان از گروه خود صعود کردند. آنها از 6 بازی خود تنها دو بازی را بردند و با زدن 9 گل که 4 گل آن در بازی آخر به دست آمد عملکرد خوبی در حمله نداشتند. همچنین خوردن 8 گل از قهرمان ایران که در 30 بازی لیگ تنها 14 گل دریافت کرده بود جای تعجب دارد.

رتبه سوم: استقلال خوزستان: آبی های اهوازی بیشتر به لطف گل نخوردن به مرحله بعد رفتند تا گل زدن، بردهای مقتصدانه یک بر صفر و باختها و تساوی های کم گل به این تیم کمک کرد که با دریافت 5 گل و زدن فقط 6 گل، با 9 امتیاز همانند پرسپولیس ، به مرحله حذفی پای بگذارند.

رتبه چهارم: ذوب آهن: ذوبی ها نمودار نوسانی ای در این دوره داشتند. شروع نه چندان خوب، میانه عالی ونهایتا دو بازی بد انتهایی آنها را از صعود باز داشت. ذوبی ها از بنیاد کار ضعیف ترین تیم این گروه، شش امتیاز از هفت امتیازشان را به دست آوردند ولی دربرابر دو حریف عربی دیگرشان تنها یک امتیاز دشت کردند. دریافت 9 گل در 6 بازی و زدن فقط 6 گل باعث شد که این تیم در هیچ کدام از خطوط خود نمره قبولی دریافت نکند.