لیگ ایران

امید مدیران صبا به 18 تیمی شدن لیگ برتر

فوتبال ترایب- نکته ای که در مصاحبه های مدیران صبا به چشم میخورد، تاکید آنها بر این است که صبا هنوز لیگ یکی نشده است. ادعایی که به نظر نمیرسد از راه شکایت آنها از پرسپولیس در موضوع بازی سیاه جامگان محقق شود.

ظاهرا مدیران صبا چشم به 18 تیمی شدن لیگ برتر دارند و با توجه به شایعاتی در این زمینه هنوز خود را لیگ یکی نمی‌دانند. احتمالا آنها منتظرند تا شکایت گل گهر سیرجان در فدراسیون مبنی بر تخلف آلومینیوم اراک در بازی رودر رو به نتیجه برسد.

اگر گل گهری ها نتیجه آن بازی را بتوانند به نفع خود کنند با توجه به امتیازاتشان درلیگ یک، تیم دوم جدول شده و فدراسیون مجبور خواهد شد که آنها را نیز به لیگ برتر وارد کند. خب لیگ برتر که 17 تیمی نمیشود و چه کسی سزاوار تر از صبایی که سالها در لیگ برتر بوده و حق اب و گل در این فضا دارد؟!

نکته ای که سازمان لیگ به شدت با آن مخالف است. سعید فتاحی، مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر درباره 18 تیمی شدن لیگ اظهار داشت: لیگ با حضور همان 16 تیم برگزار می‌شود. ما برای برگزاری لیگ 16 تیمی با مشکل مواجه هستیم چه برسد به اینکه بخواهیم لیگ را 18 تیمی کنیم.

باید صبر کرد و دید که ریسمان گل گهر چقدر قدرت دارد تا صبا هم با آویزان شدن به آن بتواند دوباره به سطح اول فوتبال برگردد.