لیگ قهرمانان اروپا

یوونتوس- موناکو؛ اولین مسافر کاردیف کدام تیم خواهد بود؟

فوتبال ترایب- موناکو امیدوار است تا با یک بازگشت تاریخی و جبران شکست 2-0 دیدار رفت مقابل یوونتوس، به فینال رقابت های لیگ قهرمانان اروپا برسد. این در حالی است که بیانکونری در هر 11 دیدار قبلی اش مقابل حریف فرانسوی به پیروزی رسیده است. موناکو هم در 7 دیدار قبلی اش در خانه تیم های ایتالیایی به پیروزی نرسیده است.

تنها دو تیم در تاریخ لیگ قهرمانان توانسته اند بعد از شکست دیدار رفت در خانه، در دیدار برگشت نتیجه را جبران کنند. اولی آژاکس در سال 1996 مقابل پاناتینایکوس و دومی اینتر در سال 2011 مقابل بایرن مونیخ و البته هر دو تیم به پیروزی با اختلاف یک گل نیاز داشتند.

اما لئوناردو ژاردیم، سرمربی موناکو، معتقد است که زدن یک گل زودهنگام می تواند شانس تیمش را افزایش بدهد.

” باید اعتماد به نفس مان را حفظ کنیم؛ باید تلاش کنیم تا بازی خودمان را به نمایش بگذاریم و یک نمایش بی نقص ارائه بدهیم. اگر در ابتدای بازی به گل برسیم، شاید شرایط تغییر کند.”

موناکو که آخرین تیم فرانسوی است که به فینال چمپیونزلیگ رسیده (در سال 2004 که 3-0 مغلوب پورتو شدند)، برای رسیدن دوباره به فینال باید به رکورد 4 ساله شکست ناپذیری یووه در دیدارهای خانگی اروپایی پایان بدهد و البته به روند 6 کلین شیت پیاپی اخیر آنها.

هر دو تیم در لیگ های شان در صدر جدول قرار دارند و در آستانه فتح این رقابت ها هستند؛ ضمن اینکه یوونتوس به فینال کوپا ایتالیا رسیده و شاگردان مکس آلگری همچنان به دنبال فتح سه گانه هستند.

پائولو دیبالا، ستاره یوونتوس، در تساوی 1-1 این هفته مقابل تورینو دچار آسیب دیدگی شد اما مکس آلگری تاکید کرد که این آسیب دیدگی جدی نیست.

” چنین اتفاق در مقطع پایانی فصل طبیعی است.

موناکو تیمی با بازیکنان بااستعداد است و ما هنوز نتوانسته ایم صعودمان را قطعی کنیم. ما باید در دیدار برگشت هم پیروز شویم.”

کیلیان امباپه، ستاره 18 ساله موناکو و یکی از آینده دارترین مهاجمان فوتبال اروپا، در 20 دیدار اخیر تیمش، 18 گل به ثمر رسانده؛ ضمن  اینکه موناکو، رادامل فالکائو احیا شده را هم در اختیار دارد.

اطلاعات بازی:

– این دومین باری است که دو تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل هم قرار می گیرند. دو تیم در فصل 98-1997 هم در همین مرحله با هم بازی کردند که یوونتوس توانست با برتری 6-4 در مجموع دو دیدار، حریف رئال مادرید در دیدار نهایی شود.

– یوونتوس که یک دهه (2004 تا 2014) نتوانسته بود به جمع 4 تیم پایان لیگ قهرمانان برسد، در سه فصل اخیر، برای دومین بار در این مرحله حضور دارد.

– یوونتوس در 6 بار اخیری که به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسیده، 5 بار به فینال راه پیدا کرده است.

– موناکو بعد از سال 1994، 1998 و 2004، برای چهارمین بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه پیدا کرده است.

-هیچ تیم فرانسوی دیگر بیش از یک بار نتوانسته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسد.

– یوونتوس و رئال مادرید تنها تیم های بدون شکست این فصل لیگ قهرمانان هستند (8 پیروزی و 3 تساوی)

– هیچ یک از دو گلی که یوونتوس در 11 دیدار این فصل لیگ قهرمانان دریافت کرده، در جریان بازی نبوده است.