اروپا

چه کسی توپ طلا از چنگ رونالدو خارج می کند؟

فوتبال ترایب- در هفته ای که تکلیف فینالیست های رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا مشخص می شود، مجله فرانسوی فرانس فوتبال نگاهی داشته به عملکرد ستاره هایی که می توانند شانس اصلی فتح توپ طلای سال 2017 باشند.

سال گذشته کریس رونالدو توانست برای چهارمین بار توپ طلا را از آن خود کند. این ستاره پرتغالی سالی فوق العاده را پشت سر گذاشت و با قهرمانی در چمپیونزلیگ و یورو 2016، بالاتر از لیونل مسی و آنتوان گریزمان، این جایزه را از آن خود کرد.

در فاصله چند هفته تا پایان این فصل، رونالدو با رئال به دنبال فتح لالیگا و چمپیونزلیگ است و اگر بتواند این دو جام را فتح کند، از بیشترین شانس برای رسیدن به توپ طلای 2017 برخوردار خواهد بود؛ به ویژه اینکه با نمایش های اخیرش در چمپیونزلیگ، حسابی چشم ها را خیره کرده است.

فتح لیگ قهرمانان همیشه یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب برنده توپ طلا بوده و با توجه به حذف بارسلونا، به نظر می رسد که امسال نه لیونل مسی، که ستاره های اتلتیکو مادرید، یوونتوس و موناکو یعنی آنتوان گریزمان، جی جی بوفون و کیلیان امباپه رقبای اصلی رونالدو برای کسب این جایزه باشند.

به ویژه بوفون که از شانس کسب سه گانه با یوونتوس برخوردار است و اگر بتواند با بیانکونری طلسم ناکامی در چمپیونزلیگ را بشکند، شانس بسیار زیادی برای خارج کردن توپ طلا از دو قطبی رونالدو  و مسی دارد.

جالب اینکه آخرین بار که یک بازیکن بدون فتح چمپیونزلیگ توانست توپ طلا را از آن خود کند به سال 2006 برمی گردد که فابیو کاناوارو به لطف قهرمانی با ایتالیا در جام جهانی توانست صاحب توپ طلا شد.