انگلیس

دیلی میل فاش کرد؛ ریخت و پاش عجیب در انتقال زلاتان و پوگبا به یونایتد

فوتبال ترایب- نشریه دیلی میل جزئیات جدیدی از انتقال هنگفت زلاتان ابراهیموویچ و پل پوگبا به منچستریونایتد در تابستان گذشته را منتشر کرد.

شیاطین سرخ تابستان گذشته دو ستاره فوتبال اروپا با انتقال هایی رکوردشکن به خدمت گرفت اما به نظر می رسد این فصل هم جایی در بین 4 تیم اول لیگ برتر نخواهد داشت.

براساس این گزارش مشخص شده که زلاتان با دستمزد هفتگی 367640 پوندی (دستمزد سالانه 19 میلیون پوندی)، پردرآمدترین بازیکن لیگ برتر است. او همچنین بندی در قراردادش دارد که به خاطر گلزنی هایش می تواند 2.86 میلیون پوند دستمزد بگیرد.

پوگبا هم 8.61 میلیون پوند در سال دستمزد می گیرد (حقوق هفتگی 165588 پوندی) و سال آینده 3.4 میلیون پوند به این مبلغ اضافه خواهد شد.

جزئیات قرارداد بین منچستریونایتد و مدیربرنامه های زلاتان، مینو رایولا، در کتابی که این هفته در آلمان منتشر خواهد شد، آمده و دیلی میل دو روز قبل از انتشار کتاب، گوشه هایی از آن را بازتاب داده است. این کتاب با عنوان فوتبال لیکس: تجارت کثیف فوتبال، براساس تحقیقات رافائل بوشمن و مایکل وولزینگر، دو روزنامه نگار نشریه اشپیگل منتشر شده است.

براساس اطلاعات این کتاب، مشخص شده که رایولا برای اینکه شرایط انتقال 89 میلیون پوندی پل پوگبا از یوونتوس به منچستریونایتد را فراهم کند، 41 میلیون پوند حق کمیسیون دریافت کرده است.

همچنین قرار بود که قرارداد زلاتان با یونایتد در صورتی که این بازیکن 31 بازی برای شیاطین سرخ انجام داد و یونایتد حداقل در رتبه سوم لیگ برتر قرار گرفت، تمدید شود اما این ستاره سوئدی پیش از مصدومیتی که فصل را برای او تمام کرد، تنها 27 بازی منچستریونایتد انجام داد و این تیم هم مطمئنا نمی تواند به رتبه سوم این فصل لیگ برتر برسد.